Kam zmizel můj strýc, pane presidente?

V hudebně dramatickém workshopu se žáci a studenti vydají po stopách osudu číhošťského kněze Josefa Toufara (1902 –1950), umučeného příslušníky komunistické Státní bezpečnosti.

Workshop pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ

13+
Workshop
Délka programu 120 min

V hudebně dramatickém workshopu se žáci a studenti vydají po stopách osudu číhošťského kněze Josefa Toufara.  Budou pátrat po smyslu hrdinství, pravdy, oběti a překonávání překážek v životě člověka. Skrze osudy lidí, svázaných s tzv. Číhošťským zázrakem nahlédnou do dění padesátých let v naší vlasti. V první části se před nimi otevře cesta k tajemství příběhu, ve druhé části spolu s hudebníky a herci vstoupí společně do dramatu posledních dní Josefa Toufara. Scénář vznikl podle knih Miloše Doležala Jako bychom dnes zemřít měli a Krok do tmavé noci. Vyprávění příběhu je provázeno promítáním dobových fotografií. Po skončení druhé části je prostor pro otázky, připomínky a postřehy studentů.

Jana Franková
scénář a režie

Slavomír Hořínka
hudba

Jakub Grec
výtvarné řešení edukačních materiálů

Účinkují: členové a akademici České filharmonie, členové Dismanova rozhlasového dětského souboru s uměleckou vedoucí Janou Frankovou, Slavomír Hořínka nebo Jan Hnilička.

Rudolfinum 2. a 3. 11., 7. a 8. 12. 2017 23. 2., 23. 3., 20. 4. 2018

Praktické informace
  • Délka programu: 120 minut.
  • Kapacita: maximálně 40 žáků a studentů.
  • Cena vstupenky 150 Kč. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek pro školy na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz.
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.
Kontakt