Dopoledne s filharmoniky aneb To na koncertě nezažijete!

Hráči České filharmonie naživo, zblízka a exkluzivně. A samozřejmě také otevřeni dotazům a připraveni vás nadchnout pro hudbu. Interaktivní workshopy s lektory Klárou Boudalovou a Janem Kyjovským, kde skvělí hudebníci sestupují z pódia a hrají jen pro vás.

Workshopy pro žáky ZŠ a studenty SŠ

7–10 let
11+
Workshop
Délka programu 60–90 min
Královna harfy aneb sedm pedálů a čtyřicet sedm strun
Královna harfy aneb sedm pedálů a čtyřicet sedm strun

18. 1. a 5. 4. 2019

Bezpochyby nejelegantnější, nejzlatější a nejtajemnější nástroj orchestru. Ale co když ho chcete naložit do letadla? Nebo odvézt na pódium? Není trochu neskladný? A jak se vůbec ve všech těch strunách vyznat? Tajemství harfy poodhalí jedna z nejlepších harfistek světa Jana Boušková. A možná zahraje na harfu i pravítkem.

Trubači v Rudolfinu aneb nástroj nejen na fanfáry
Trubači v Rudolfinu aneb nástroj nejen na fanfáry

14. 12. 2018 a 10. 1. 2019

První trumpetista ČF Ladislav Kozderka a jeho kolegové vám předvedou úctyhodnou sbírku všemožných trubek a troubítek. Čím starší, tím lepší. I když na ty nové se zase výtečně hraje jazzová a moderní muzika. Na workshopu prozradíme vše od toho, jak trumpeta funguje, jak se vyrábí (ano, to si sami vyzkoušíte!) a jak se na ni hraje (ano, i to si sami vyzkoušíte!).

Bicí 100x jinak aneb bouchnout se dá do všeho!
Bicí 100x jinak aneb bouchnout se dá do všeho!

5. 10. a 23. 11. 2018

Bicí nástroje – to rozhodně nejsou jen tympány! Filharmonik Pavel Polívka pro vás připravil neuvěřitelnou exkurzi do světa tónů, hluků, buchů na nejvyšší myslitelné úrovni. Zahraje i na okurky, shakery, slavíky, lamí kopýtka a kokosy. Pokud nevíte, o čem je řeč, doporučujeme vypravit se do Rudolfina.

Ozvučená větev aneb dřevěné nástroje nejen ze dřeva
Ozvučená větev aneb dřevěné nástroje nejen ze dřeva

16. a 17. 4. 2019

Saxofony, klarinety, basetový roh, basklarinet, a dokonce kontrabasklarinet – úctyhodná sbírka, kterou předvede filharmonik Petr Sinkule. A na všechny nástroje přitom umí zahrát! Můžete se těšit na hudbu od Mozarta i od Queenů. A taky na zvuk přistávající helikoptéry na kontrabasklarinet; mimochodem Česká filharmonie je jedním z mála orchestrů v Evropě, které tento unikátní a pekelně drahý nástroj vlastní!

Filharmonické rodinné duo aneb s koncertním mistrem o orchestru
Filharmonické rodinné duo aneb s koncertním mistrem o orchestru

28. 1. 2019

Jaké je to hrát po boku vlastního táty v orchestru? A to ještě na pozici koncertního mistra? A co to vůbec znamená být „koncertní mistr“? Je výjimečné, aby dva hudebníci z jedné rodiny hráli ve stejném orchestru? A ještě aby se úplně stejně jmenovali? Představíme vám celkem dva Josefy Špačky – mladšího a staršího.

Tři do kapely aneb filharmonické hrátky s komořinou i lidovkou
Tři do kapely aneb filharmonické hrátky s komořinou i lidovkou

11. a 12. 10. 2018

Hoboj, viola a kontrabas – to jsou nástroje, které vám představí Jiří Zelba, René Vácha a Jaromír Černík. Společně s nimi zažijete, jaké je to ocitnout se na pódiu uprostřed orchestru při hraní Smetanovy Vltavy, a také si zahrajete a zazpíváte hudbu, kterou naši filharmonici hrají ve volném čase. Tento program nabízíme i v angličtině.

Praktické informace
  • Délka programu: 60–90 minut.
  • Kapacita workshopů: 20–35 žáků nebo studentů (podle typu workshopu).
  • Cena vstupenky 100 Kč. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek pro školy na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz.
  • Další termíny po předchozí domluvě.
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.
Kontakt