Pro dospívající/dospělé posluchače

Koncerty a workshopy pro teenagery i dospělé. Přijďte k nám do Rudolfina strávit společný čas a zažijte radost z hudby a hudebního tvoření.

Katalog vzdělávacích programů sezony 2019/2020

Čtyři kroky do nového světa
Čtyři kroky do nového světa
12+ let

V cyklu našich koncertů se pokusíme přiblížit duším a skladatelskému myšlení Leoše Janáčka, Ludwiga van Beethovena, Miloslava Kabeláče, Antonína Dvořáka a Petra Iljiče Čajkovského.

100 minut mezi tóny
5–100 let

Mimořádné hudební představení, kde se potkávají různé generace, různé hudební přístupy a různé nástroje rozeznívající hudbu.

Koncert ke Dni studenstva
Koncert ke Dni studenstva
12+ let

Koncert se koná za účasti bývalého prezidenta Spolkové republiky Německo, pana Joachima Gaucka, a bývalého premiéra české vlády v rámci federace, bývalého předsedy a dlouholetého místopředsedy Senátu ČR, pana Petra Pitharta. Oba hosté během koncertu pronesou projev při příležitosti 30. výročí událostí, které vedly na podzim 1989 k pádu totalit ve střední a východní Evropě.

Koncert společného orchestru ČF – ZUŠ
Koncert Společného orchestru filharmoniků a žáků základních uměleckých škol
12+ let

Talentovaní žáci ZUŠ z celé České republiky se už posedmé setkají ve společném orchestru, kde je budou umělecky vést a samozřejmě s nimi také muzicírovat hudebníci České filharmonie. Vzniklé těleso vystoupí pod taktovkou dirigenta Petra Altrichtera.

Kam zmizel můj strýc, pane presidente?
Kam zmizel můj strýc, pane presidente?
14+ let

V hudebně dramatickém workshopu se žáci a studenti vydají po stopách osudu kněze Josefa Toufara (1902–1950), umučeného příslušníky komunistické Státní bezpečnosti. Budou pátrat po smyslu hrdinství, pravdy, oběti a překonávání překážek v životě člověka.

Hudba v životě dětí od 3 do 8 let
Pro pedagogy

Pod vedením pedagoga a hudebníka Ondřeje Tichého se budeme věnovat možnostem a roli hudby ve výchově s nácvikem praktických cvičení i přesahem do praxe.

Hudba do škol
Pro učitele

Projekt, který chce podpořit výuku hudební výchovy na základních, základních uměleckých a středních školách v ČR.

Paní učitelky a páni učitelé, pojďte si hrát
Pro učitele

Dovolujeme si upozornit rodiče a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.

Česká spořitelna a Rudolfinum opět ladí

Česká spořitelna stála jako mecenáš u samotného zrodu Rudolfina v 19. století. V roce 2015 se do Rudolfina vrátila jako nový generální partner České filharmonie.