Filharmonici na pokračování aneb Co slyší pražské zdi

Napínavá cesta strojem času, na které prozkoumáme, jaká hudba zněla pražskými ulicemi a jakou hudbu si lidé pískali do kroku. Takže připravit, pozor… a startujeme stroj! Musíme být ovšem opatrní, jinak se propadneme až k dinosaurům! Výborná příležitost, jak postupně poznat jednotlivé nástroje symfonického orchestru a spolu s nimi i hráče České filharmonie a jejich hosty. Všemi koncerty provází Klára Boudalová.

5–11 let
Koncert
Vzhůru do budoucnosti
Vzhůru do budoucnosti!

Prague Cello Quartet (alias iPad band)

Jaká hudba zní, když filmoví superhrdinové přeskakují pražské střechy? A jak jde dohromady hudba a moderní technologie?

Smím prosit
Smím prosit?

Czech Philharmonic Jazz Band

Jazz, swing, plesy, tanec… a rozverný koncert, na kterém se dozvíte, proč se do hudby může tleskat a proč se pozounista neudusí, i když si nasadí dusítko.

Jak se dělá hit?
Jak se dělá hit?

Camerata 2018

Na ulici, přímo před Rudolfinem, které tehdy ještě nestálo, si někdo píská. A píská si slavnou melodii od Wolfganga Amadea Mozarta. Jak je to možné? A kdo to vůbec je?

Alchymistická dílna
Alchymistická dílna

Klezharmonic Band

Už jste slyšeli o Golemovi? Nejstarší a nejnapínavější legendy pražského židovského města prozkoumáme, jak jinak než s židovskou hudbou.

Chambre Ensemble České filharmonie
K prameni hudby

Orchestrální akademie České filharmonie

Pomocí stroje času se tentokrát propadneme hned několikrát a zjistíme, jakou hudbu nejraději poslouchají stěny Rudolfina. S napínavou hrou „Po stopách Ducha hudby“ v ulicích okolo Rudolfina.

Praktické informace
  • Program doporučujeme pro děti od 5 do 11 let.
  • Ceny vstupenek od 150 do 300 Kč.
  • Cena abonmá od 700 do 1500 Kč.
  • Prodej vstupenek jednotlivcům v pokladně České filharmonie v Rudolfinu, on-line na ceskafilharmonie.cz nebo v síti colosseumticket.cz.
  • Rezervace on-line nebo přes zákaznický servis.
  • Každý program trvá 60 minut.
  • Dovolujeme si upozornit rodiče a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.