Pro děti i rodiče

Koncerty a workshopy pro zvídavé děti a jejich neméně zvídavé rodiče. Přijďte k nám do Rudolfina strávit společný čas a zažijte radost z hudby a hudebního tvoření.

Katalog vzdělávacích programů sezony 2018/2019

Filharmonici na pokračování
Filharmonici na pokračování

říjen 2018 – červen 2019

vek:5–11 let
typ:Koncert

Pokračování úspěšného cyklu rodinných koncertů vždy v sobotu nebo neděli dopoledne. Hudba je týmový sport. Stejně jako si fotbalista sám sobě gól nevstřelí, takový osamělý houslista toho také mnoho nesvede. Ale jak vlastně hudebnický „mančaft“ funguje?

Sestry Labèque – rendez vous pro čtyři ruce
Sestry Labèque – rendez vous pro čtyři ruce

3. 11. 2018

vek:5–11 let
vek:11+
typ:Koncert

Hudbu Leonarda Bernsteina (West Side Story), George Gershwina (Preludia) a Philipa Glasse, ale také mnohá – nevídaná a neslýchaná – kouzla pro čtyři ruce a dvě klaviatury předvede nejslavnější klavírní duo na světě: Francouzky Katia a Marielle Labèque. Mimořádným koncertem provází Petr Kadlec.

Tučňáci v Rudolfinu
Tučňáci v Rudolfinu

18. 11. 2018

vek:5–11 let
typ:Koncert

Hudebníci v orchestru připomínají díky frakům tak trochu tučňáky, rozhodně když se na ně díváte dětskýma očima. Už posedmé zkoumá svět orchestrálních hudebníků a jejich hudby herec Pavel Liška. Samozřejmě se zvídavým a nadšeným dětským publikem.

Betlémská v Rudolfinu

1. 12. 2018

vek:5–11 let
typ:Koncert
typ:Workshop

Haló! Už jste o tom slyšeli? V betlémském chlévě se narodil Ježíšek! Jenže do Betléma je to pěkně daleko a cesta tam se může hodně zamotat. Vydejte se s námi za zářivou kometou v příběhu plném pastýřů, muzikantů, králů a také oslíků, velbloudů a ovcí! Snad se nám podaří dorazit k jesličkám včas!

Ufoni v Rudolfinu
Ufoni v Rudolfinu

30. 3. 2019

vek:5–11 let
typ:Koncert
typ:Workshop

Deset, devět, osm… dva, jedna a zážeh! Startujeme! Zveme vás na výlet za hranice naší galaxie, tam, kam se dosud člověk nevydal! Mezi hvězdami, na záhadné planetě, bydlí ufoni. Ale co když má jejich svět problémy? Pomůžete jim?

Pirátská v Rudolfinu
Pirátská v Rudolfinu

8. 6. 2019

vek:5–11 let
typ:Koncert
typ:Workshop

Piráti se vypravili za pokladem pod vedením svého kapitána, strašlivého  Hlukovouse. Co když se ale plavba na vlnách rozbouřeného hudebního moře trochu zkomplikuje? Pohádkový příběh o hledání a snad i nalezení toho nejkrásnějšího pokladu, proložený hudbou slavných skladatelů i pirátskými odrhovačkami. A možná přiletí i papoušek!

Večerní Čtyři kroky
Večerní Čtyři kroky

říjen 2018 – květen 2019

vek:11+
typ:Koncert

Abonentní řada určená všem posluchačům, kteří se chtějí o hudbě dozvědět víc. Zahrnuje komentované večerní koncerty, tentokrát na téma symfonie, což v řečtině (συμφωνία) znamená souzvuk či souznění. Se zvukovými ukázkami.

Romano drom
Romano drom
vek:11+
typ:Koncert

Tři mimořádné koncerty hudebníky, vyslaných Českou filharmonií, Idy Kelarové a mladých zpěváků ze sboru Čhavorenge. V srpnu 2017 zavítají do Vsetína, Uherského Hradiště a Valašského Meziříčí.

Koncert společného orchestru ČF – ZUŠ
Koncert společného orchestru ČF – ZUŠ

24. 6. 2018

vek:11+
typ:Koncert

Talentovaní žáci ZUŠ z celé České republiky se už popáté setkají ve společném orchestru, kde je budou umělecky vést a samozřejmě s nimi také muzicírovat hudebníci České filharmonie.

Laboratoř evropských orchestrů II
Laboratoř evropských koncertů II

Česká filharmonie spolu s dalšími šesti evropskými orchestry hledá cesty k novému publiku a také nové způsoby aktivního zapojení hudebníků. Od jara 2017 do jara 2019 pracují umělecká ředitelka projektu Ida Kelarová, její tým a filharmonici s romskými dětmi v komunitách na několika místech ČR.

Dovolujeme si upozornit rodiče a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.

Česká spořitelna a Rudolfinum opět ladí

Česká spořitelna stála jako mecenáš u samotného zrodu Rudolfina v 19. století. V roce 2015 se do Rudolfina vrátila jako nový generální partner České filharmonie.