Fotografie ilustrujicí stránku

Mimořádné koncerty

Mezi mimořádnými projekty najdete dva večerní komentované programy České studentské filharmonie, tradiční koncert společného orchestru žáků ZUŠ a členů České filharmonie anebo speciální koncerty filharmoniků s Idou Kelarovou a sborem Čhavorenge v severních Čechách. Součástí mimořádných programů je také oblíbená Zkouška orchestru s Markem Ebenem v roli moderátora.

Fotografie ilustrujicí stránku
Romano drom

Romano drom

Tři mimořádné koncerty hudebníky, vyslaných Českou filharmonií, Idy Kelarové a mladých zpěváků ze sboru Čhavorenge. Po vystoupeních ve slovenských osadách, v Rudolfinu, na Hradčanském náměstí, v Berouně a Vsetíně tentokrát zavítáme do Ústeckého kraje.

Více

Čí je má vlast? A co je česká hudba?

Části Mé vlasti, Dvořákovy Novosvětské. I romská hudba. Poslechněte si, jak to jde k sobě. V podání České studentské filharmonie, sboru Čhavorenge, Idy Kelarové a Marka Ivanoviće.

Více

Zkouška orchestru

Co do hudby vkládá skladatel, co hráči a co dirigent? Je partitura dogma, nebo si lze skladby nějak přizpůsobit? Jiří Bělohlávek, Marek Eben a Česká filharmonie vám ukáží to, co se obvykle nevidí a neslyší.

Více

Minimalismus a maximalismus

Nečekané hudební spojení klasicismu a hudby 20. století – „minimalisty“ Steva Reicha a „maximalisty“ Ludwiga van Beethovena. V podání České studentské filharmonie, pod taktovkou Marka Ivanoviće.

Více

Koncert společného orchestru ČF – ZUŠ

Mladí hudebníci ze základních uměleckých škol spojí své síly s filharmoniky a pod taktovkou šéfdirigenta České filharmonie provedou program s hudbou Beethovena, Dvořáka a Griega.

Více