Fotografie ilustrujicí stránku  Česká spořitelna

Česká spořitelna

Roku 1874 vypisuje Česká spořitelna soutěž
na uměleckou budovu, která bude sloužit hudbě i výtvarnému umění. V roce 1885 je Rudolfinum otevřeno. V lednu 1896 se zde uskuteční první koncert České filharmonie. A rok 2015? Česká spořitelna se stává hlavním partnerem České filharmonie.

Fotografie ilustrujicí stránku  Česká spořitelna

Pomáhat a kultivovat

Schraňovací pokladnice pro hlavní město Prahu a pro Čechy — tak zněl v češtině původní název Spořitelny české. V základu celého podniku stála snaha pomoci chudším vrstvám obyvatelstva, podporovat v nich prostřednictvím ukládání menších peněžních částech spořivost a pracovitost.

A myšlenka podpory a pomoci těm méně majetným stála vedle uměleckých ambicí i u zrodu našeho prvního orchestru, tenkrát ještě spolku nazvaným „Česká filharmonie, spolek ku povznesení hudebního umění v Praze, jakož i spolek pensijní členů orchestru Národního divadla v Praze, jich vdov a sirotků“. Dnes je Česká spořitelna největší bankou u nás a díky svému silnému finančnímu zázemí může podporovat různé nekomerční projekty i instituce, aby snadněji dosahovaly svých cílů.

A z České filharmonie se opět stal světový orchestr, který hraje nezastupitelnou roli v našem hudebním životě a výrazně se podílí na budování dobrého jména České republiky a české hudby v zahraničí.

Majestátní budova Rudolfina jako symbol umu, umění i tradice, myšlenka podpory a pomoci i snaha dělat věci co nejlépe rezonují v partnerství České spořitelny a České filharmonie od jejich první společné a zároveň jubilejní 120. sezony.

Česká spořitelna

Pracuj, sklízej a zmnožuj plody práce

Tak znělo heslo a poslání České spořitelny v 19. století. Promítlo se i do symbolu včely. Platí to pro každý úspěšný podnik. Ať jde o hudební orchestr nebo o banku.

Česká spořitelna

Nevyčíslitelná hodnota

Každé velké lidské dílo potřebuje podpořit. O to víc, když jde o dílo, kde se návratnost investice cení pojmy jako umělecká hodnota nebo národní hrdost.

Česká spořitelna

Spolupráce a společenství

Podnikatelský plán nebo partitura hudební skladby jsou bez realizace jen slibnými možnostmi. Skutečný život jim vdechuje až usilovná spolupráce mnoha lidí.

Propojení České spořitelny s Českou filharmonií není náhodné, naše jména jsou spjata už od 19. století. V roce 2015 jsme společně oslavili významná jubilea – od založení České spořitelny uběhlo 190 let a s filharmonií jsme zahájili její 120. sezonu. Při této příležitosti se Česká spořitelna stala generálním sponzorem České filharmonie. Budu rád, když naše partnerství přispěje k pěknému zážitku jak na straně fanoušků kvalitní hudby, tak i na straně českých filharmoniků.

Tomáš Salomon, předseda představenstva České spořitelny

O České spořitelně

Česká spořitelna, a. s. je moderní bankou, která se pečlivě stará o drobné klienty, malé a střední firmy, města a obce i o velké korporace. S více jak 5,3 miliony klienty představuje největší banku na českém trhu.

659 poboček, více než 3,2 milionu vydaných platebních karet, 1500 bankomatů a platbomatů, to je obrovské finanční těleso se 190letou tradicí.