Pilotní koncert mládežnického orchestru

15. 9. 2016

„Založení mládežnického orchestru na vysoké profesionální úrovni je dlouhodobým cílem České filharmonie. Profesionální orchestr složený z mladých hudebníků je nejlepší cestou, jak zachovat a účinně rozvíjet českou hudební tradici a udržet krok se světovou orchestrální špičkou. Podobné orchestry existují v Německu i v Polsku, u nás dosud takové těleso chybí. Proto vítáme iniciativu Středočeského kraje na založení profesionálního orchestru, který by uspokojil kulturní potřeby obyvatel kraje. Věříme, že spojením sil Středočeského kraje a České filharmonie by mohl vzniknout vynikající orchestr, který beze zbytku naplní kulturní potřeby místních obyvatel a dokáže zároveň Středočeský kraj skvěle reprezentovat u nás i v zahraničí,“ uvádí generální ředitel České filharmonie David Mareček.

Středočeský kraj projekt mládežnického orchestru zatím v plném rozsahu neschválil. Z tohoto důvodu je koncert v Kutné Hoře nutné chápat jako pilotní. Teprve na jeho základě a po důkladné analýze hudebních potřeb kraje se ukáže, jestli orchestr tvořený mladými hráči bude ustanoven jako stálé těleso pod patronátem České filharmonie nebo v jiné podobě.

Základ orchestru, který zahraje v Kutné Hoře, tvoří absolventi a stávající členové Orchestrální akademie České filharmonie a další mladí hráči z České republiky. Na koncert je bude připravovat dirigent Ondřej Vrabec.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

Luděk Březina
PR manager
Česká filharmonie
+420 736 605 620
ludek.brezina@ceskafilharmonie.cz

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?