Anežka Ferencová

Absolvovala ZUŠ na housle u prof. Ludmily Štětinové. V roce 2000 získala 1. čestné uznání na soutěži Prague junior note. Po té v roce 2008 získala 1. místo v celostátní soutěži základních uměleckých škol za sólovou hru, 2009 za hru s orchestrem ZUŠ Lounských a 2010 1. místo za duo provedené s Janem Pěruškou. Od roku 2003 hrála v Pražském studentském orchestru, kde se účastnila několika zahraničních projektů v Německu, Švédsku a Francii a mezinárodního festivalu Youth euro classic v Berlíně. Od roku 2005 se třikrát účastnila orchestrálních stáží v Bavorsku a v roce 2010 byla na mezinárodní hudební stáži v italském Trentu.

Od roku 2010 studovala hru na violu na plzeňské konzervatoři ve třídě prof. Zbyňka Paďourka. A v roce 2011 vyhrála 2. cenu na soutěži konzervatoří a tentýž rok hrála Romanci pro violu a orchestr od M. Brucha s orchestrem plzeňské konzervatoře.  Od roku 2013 je posluchačkou vysoké školy v Drážďanech ve třídě Vladimíra Bukače a stipendistkou Nadace der Brücke/Most-Stiftung und des DAAD. Jako stipendistka hrála na podzim roku 2016 Koncert pro violu a orchestr od C. Stamitze D dur op. 1, se Severočeskou filharmonií Teplice.

V roce 2015 a 2016 byla praktikantkou Robert Schumann Filharmonie Chemnitz a absolvovala turné s Gustav Mahler Jugend Orchestra.

V současné době je členkou Akademie České filharmonie a Akademie komorní hudby, která spolupracuje s hudební nadací Villa Musica. Byla vybrána na mistrovské kurzy Gustav Mahler Academy probíhající se členy Gustav Mahler chamber orchestra.

Vedle hry na violu se věnuje grafickému designu. V roce 2010 absolvovala Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici v Praze a pokračovala v bakalářském studiu na ZČU Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. V roce 2012 se zúčastnila mezinárodního fotografického festivalu OFF Station v Plzni. Nyní vytváří akcidenční tiskoviny a jiné grafické práce pro Nadační fond na podporu vážné hudby a pro širší okruh přátel z hudebního oboru.