Fotografie ilustrujicí stránku

Dirigenti


Českou filharmonii vedla během více než 120 sezon řada dirigentských osobností, které se nesmazatelně zapsaly do zlatého fondu české hudby. Se současným orchestrem pravidelně tvoří a pracují hned tři dirigenti.

Fotografie ilustrujicí stránku
Semjon Byčkov © Petra Hajská

Semjon Byčkov – šéfdirigent a hudební ředitel

Respektovaný dirigent Semjon Byčkov byl od sezony 2018/19 jmenován novým šéfdirigentem a hudebním ředitelem České filharmonie. Dosud působil jako umělecký ředitel rozsáhlého nahrávacího projektu Čajkovského symfonií a koncertů.

Semjon Byčkov
Jakub Hrůša

Jakub Hrůša – hlavní hostující dirigent

Talentovaný český umělec Jakub Hrůša je hlavním hostujícím dirigentem od sezony 2018/19. První český orchestr pravidelně řídí v programech abonentních i mimořádných koncertů.

Jakub Hrůša
Tomáš Netopil © Petra Hajská

Tomáš Netopil – hlavní hostující dirigent

Stejně jako Jakub Hrůša zastává Tomáš Netopil od sezony 2018/19 funkci hlavního hostujícího dirigenta orchestru, při čemž s Českou filharmonií spolupracuje jak v abonentních programech tak na zahraničních zájezdech.

Tomáš Netopil
Jiří Bělohlávek

Jiří Bělohlávek – bývalý hudební ředitel a šefdirigent

Jiří Bělohlávek zastával funkci hudebního ředitele a šefdirigenta České filharmonie od roku 2012 do roku 2017, s orchestrem však úspěšně spolupracoval již více než třicet let. Pod jeho vedením zahájil orchestr další úspěšnou kapitolu svého uměleckého působení.

Jiří Bělohlávek
Tak copak vás zajímá?
Zavřít
Zavřít
Tak copak vás zajímá?