Zdeněk Zelba

Cimbálová muzika České filharmonie
Collegium českých filharmoniků

Obrázek zdeněk-zelba-ii.jpg

Studoval na pražské konzervatoři pod vedením profesorky Voldanové, později na Hudební fakultě AMU u profesora Nováka. Již od školních let se zabýval komorní hudbou a folklorem. Po studiích na Konzervatoři působil v souboru Musica Bohemica, zabývajícím se barokní a lidovou hudbou. Jako člen České filharmonie spolupracuje také s Komorním orchestrem České filharmonie a Collegiem českých filharmoniků. V letech 1993–1995 působil jako koncertní mistr Vorarlberského symfonického orchestru a komorního orchestru Camerata Bregenz v Rakousku.

Aktivní je též jako hudební skladatel. Psal hudbu pro divadlo (Divadlo hudby, Praha v 90. letech) pro Českou televizi (filmový dokument Brundibár, 2005) a pro CD (Prague Tandelmarkt, 2001). Zaměřuje se na úpravy lidových písní (pro soubory Chorea Bohemica, Šarbilah, Cimbálová muzika České filharmonie).