Magdaléna Mašlaňová

Účinkuje v souborech
Smyčcové kvarteto českých filharmoniků

Obrázek magdalena-mašlaňová.jpg

Pochází z učitelské a muzikantské rodiny a vyrůstala obklopena hudbou. Ve čtyřech letech začala hrát na housle pod vedením Zdeňka Vyorala a pokračovala u profesora Jiřího Fišera na Gymnáziu Jana Nerudy (hudební třída). Po maturitě studovala dva roky ve třídě Jaroslava Foltýna na Pražské konzervatoři a následně byla od roku 2005 posluchačkou profesora Ivana Štrause a odborného asistenta Leoše Čepického na Akademii múzických umění v Praze. Absolvovala roční stáž na Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien u Petera Schuhmayera. Po dokončení AMU studovala u Bena Sayeviche na Park University v Missouri, USA.

Mezi její soutěžní úspěchy patří čestná uznání z mezinárodní Kocianovy houslové soutěže, první a druhé ceny z houslové soutěže Mistra Josefa Muziky v Nové Pace, čestné uznání z mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec (2002), třetí cena téže soutěže v oboru klavírní trio (2004) a třetí cena v soutěži Nadace Bohuslava Martinů (2009).

Jako sólistka vystupovala s Pražskou komorní filharmonií (PKF – Prague Philharmonia), Komorním orchestrem Pražské konzervatoře, Roxy Ensemble (nyní Haas Ensemble), s Akademickými komorními sólisty a Českou studentskou filharmonií. Pravidelně se účastnila letních pobytů na Meadowmount School of Music (USA) a Mezinárodních hudebních kurzů v Plzni. Absolvovala mistrovské lekce s R. Riccim, S. Jaroševičem, J. Epsteinem, Ch. Avsharianem, S. Shippsem, I. Ženatým, M. Vilímcem, Midori, E. Granatem, D. Armstrongem a A. Bolognim.

S nadšením se ve filharmonii věnuje též edukativním projektům (Česká studentská filharmonie, Společný orchestr žáků ZUŠ a hráčů České filharmonie). Vztah k houslím předává také v rámci soukromé výuky nejmladším generacím. Její celoživotní láskou je komorní hra. S přáteli a rodinou vystupuje v nejrůznějších uskupeních. Na rodinnou hudební tradici navázala také založením vokálního uskupení Mysterium.

V České filharmonii působí jako zástupkyně koncertního mistra.

Někdy si připomínám, jaká čest je hrát v České filharmonii