Veronika Kozlovská

Členkou skupiny druhých houslí jsem od ledna 1998.

Studium


Po studiu na Pražské konzervatoři ve třídě prof. J. Foltýna jsem byla posluchačkou AMU u prof. V. Snítila a P. Messiereuera. Své hudební vzdělání jsem si rozšířila na půlroční studijní stáži ve Švýcarsku a Mozartově Akademii v Salzburgu. Zúčastnila jsem se řady mistrovských interpretačních kurzů: např.u prof. V. Gradowa v Mannheimu, ve Vídni u členů Amadeus kvarteta, ve Francii jsem absolvovala kurzy vedené Pražským triem, v Holandsku kvartetem Orpheus.

Když nejsem v Rudolfinu...


Od roku 1993 jsem působila v Sukově komorním orchestru jako zástupce koncertního mistra. V roce 1995 jsem založila klavírní trio Artemiss. Soubor je nositelem ocenění Českého spolku pro komorní hudbu jako nejlepší komorní soubor roku 2002.  Od roku 2005 jsem členkou Panenkova klavírního tria.

Ocenění


Mám za sebou několik soutěžních úspěchů: 3. místo v soutěži Bohuslava Martinů, 3. cenu na mezinárodní soutěži komorních souborů Stichting Charles Hennen Concours v Holandsku. Byla jsem semifinalistkou mezinárodních soutěží Premio trio di Trieste Chamber Music Competition a 4. ročníku soutěže komorní hudby v Osace. Jako sólistka jsem vystoupila s několika orchestry např. Sukův komorní orchestr, Talichův komorní orchestr, Janáčkův komorní orchestr a také jsem nahrála CD pro firmu Arco Diva, pro japonskou nahrávací společnost Octavia Records a také několik skladeb pro Český Rozhlas a Českou televizi.