Libor Vilímec

Harmonia Praga
Divertimento Quartet
Rudolphin Ensemble Prague

Dráhu profesionálního houslisty začal studiem u svého dědečka Josefa Nováka v ZUŠ Mladá Boleslav. Několikrát získal cenu absolutního vítěze krajské soutěže pro střední Čechy. Pokračoval na Pražské konzervatoři ve třídě profesorky Jitky Novákové, své matky, a na HAMU ve třídě profesora Pavla Hůly. Absolvoval roční stáž na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech u profesora Ivana Ženatého. Během středoškolského i vysokoškolského studia se aktivně účastnil řady mistrovských kurzů a seminářů, např. pod vedením Ruggiera Ricciho, Idy Haendel, Semiona Yarosheviche a dalších. Do České filharmonie nastoupil nejprve jako akademik v roce 2012, nyní již třetím rokem zastává funkci zástupce vedoucího skupiny.
Věnuje se také komorní hře, je koncertním mistrem mladého ambiciózního orchestru Haydn Ensemble a hraje v rodinném triu Tre Violini. Před nástupem do České filharmonie působil pět let v Talichově komorním orchestru.
Jeho nejoblíbenějším skladatelem je Antonín Dvořák pro typicky český charakter jeho hudby.