Petra Čermáková

Corni Delicati
České hornové kvarteto

Obrázek 230420_daniel-harding_koncert_webres_011.jpg

Studiu hry na lesní roh se začala věnovat v jedenácti letech na Základní umělecké škole v Klášterci nad Ohří. V roce 1991 byla přijata ke studiu na Konzervatoř v Teplicích, kde studovala v letech 1991–1997 pod vedením Stanislava Schulze a Karla Šimka. Studium absolvovala sólovým koncertem se Severočeskou filharmonií Teplice s Koncertem pro lesní roh č. 2 Es Dur Richarda Strausse. Po studiu na konzervatoři byla přijata na Akademii múzických umění v Praze, kde studovala v letech 1997–2002 ve třídě profesora Zdeňka Tylšara.

Během studia se s úspěchem zúčastnila několika národních a mezinárodních soutěží. V roce 1994 získala 1. cenu na 18. Soutěžní přehlídce konzervatoří ve hře na dechové nástroje. O rok později získala opět 1. cenu na Interpretační soutěži České a Slovenské republiky v Brně „Brno 95“. V roce 1996 zvítězila na Mezinárodní interpretační soutěži ve hře na lesní roh v Brně, kde dále obdržela Cenu primátorky města Brna za nejlepšího českého účastníka a Cenu Hornfora (Česká hornová společnost Jana Václava Sticha-Punto v Žehušicích) za nejlepší interpretaci koncertu Jana Václava Sticha-Punto.

Kromě působení v České filharmonii spolupracuje s orchestry Severočeská filharmonie Teplice a Virtuosi di Praga. Jako komorní hráčka vystupuje pravidelně se soubory Corni Delicati a České hornové kvarteto.