Pavel Hořejší

Rudolphin Ensemble Prague
Cinque Archi

Obrázek pavel-hořejší.jpg

Vystudoval Pražskou konzervatoř ve třídě profesora Jaroslava Ruise, AMU v Praze ve třídě profesora Lubomíra Malého a postgraduální studium komorní hry na Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Vídni u profesorů Güntera Pichlera a Thomase Kakusky.

Získal 2. cenu na soutěži konzervatoří v Kroměříži, s M. Nostitz kvartetem vyhrál 1. cenu na Charles Hennen Concours v Heerlenu v roce 1997, 2. cenu na soutěži Pražského jara v roce 1998 a 1. cenu na soutěži smyčcových kvartet v Cremoně ve stejném roce. M. Nostitz kvartet založil se svými kolegy během studia na AMU v Praze v roce 1994. Soubor měl od té doby možnost hrát v mnoha zemích mnoha kontinentů, spolupracovat s řadou vynikajících sólistů a natočit několik CD. Příležitostně spolupracuje s dalšími komorními soubory jako například České noneto, Sukův komorní orchestr či PKO. Členem violové skupiny České filharmonie byl už v letech 1990 až 1996, později v letech 2008 až 2014 působil v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu. Jako tutor se opakovaně účastní letních kurzů komorní hudby (Divertimenti 2006, La Pellegrina).