Luboš Dudek

Divertimento Quartet
Cinque Archi

Obrázek luboš-dudek.jpg

Základy houslové hry získal u Miloslava Esterleho. Na Konzervatoři v Plzni pokračoval u Radky Beranové, kromě toho byl několik let soukromým žákem Jana Talicha. V roce 1996 získal stipendium na Menuhinově mezinárodní hudební akademii ve Švýcarsku (IMMA Gstaad), kde studoval pod vedením Alberta Lysyho a Livia Prunaru, a absolvoval také lekce s hostujícími osobnostmi jako Yehudi Menuhin, Igor Oistrach, Zackar Bron, Walter Levine a další. Zároveň byl členem komorního orchestru Camerata Lysy Gstaad, se kterým pravidelně koncertoval ve Švýcarsku a podnikal turné do mnoha dalších zemí, například do Jihoafrické republiky nebo do Vatikánu, kde se souborem hrál pro papeže Jana Pavla II.

V roce 1999 završil zdejší studium diplomem za sólovou a komorní hru.
V roce 2005 dokončil magisterské studium AMU v Praze ve třídě prof. Jiřího Tomáška. Absolvoval mistrovské kurzy prof. Yfraha Neamana v Mainzu (1995) a Ericha Gruenberga v Semmeringu (2003, 2004). Vedle soutěžních cen a sólových vystoupení s několika tuzemskými orchestry má na kontě také nahrávky pro Český rozhlas. Od roku 2006 je členem skupiny prvních houslí České filharmonie. Spolupracuje s klavíristou Václavem Máchou a je primariem souborů Divertimento Quartet a Cinque Archi.