Libor Vilímec

Divertimento Quartet
Rudolphin Ensemble Prague

Obrázek libor-vilímec.jpg

Libor Vilímec je členem orchestru Česká filharmonie a vedle orchestrální hry působí také jako komorní hráč v několika významných českých souborech.

Na housle začal hrát v útlém věku ve své rodné Mladé Boleslavi pod vedením svého dědečka, významného českého hudebního pedagoga, Josefa Nováka. Díky společné pečlivé a detailní práci mohl pokračovat ve studiu houslové hry na Pražské konzervatoři ve třídě profesorky Jitky Novákové a následně na pražské Akademii múzických umění u profesora Pavla Hůly. Důležitou součástí jeho studia na pražské AMU byla roční stáž na Hochschüle für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech u vynikajícího houslisty Ivana Ženatého. Tyto zkušenosti ho dovedly k přijetí a úspěšnému absolvování dvouletého programu Orchestrální akademie České filharmonie (2012-2014).

Během studia se také zúčastnil řady mistrovských kurzů a seminářů pod vedením významných světových houslistů, jako např. Ruggiero Ricci, Ida Haendel, Semjon Jaroshevich a dalších. V té době působil také v Talichově komorním orchestru, významném českém hudebním tělese.
V současné době je koncertním mistrem pražského komorního orchestru Haydn Ensemble, specializujícího se mimo jiné na starou hudbu. Dále je členem jednoho z nejstarších českých smyčcových orchestrů Pražští komorní sólisté, založenémlegendárním dirigentem Václavem Neumannem. Působí také v několika komorních souborech, složených převážně ze členů České filharmonie, jako např. Klavírní kvinteto České filharmonie, Sexteto českých filharmoniků, dále v rodinném houslovém triu Tre violini. Odlehčenějším hudebním žánrům se věnuje v seskupení Česká ROCKharmonie.

Od roku 2014 je Libor Vilímec členem skupiny druhých houslí orchestru Česká filharmonie, vedeným šéfdirigentem Semjonem Byčkovem. Za vedení tehdejšího šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka a poté také za Semjona Byčkova vykonával po dobu tří let funkci zástupce vedoucího skupiny druhých houslí.