Petr Duda

od roku 2000

Účinkuje v souborech
Lovecké trio Praha

Absolvoval Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze, obojí ve třídě profesora Aloise Čočka.
Orchestrální kariéru začal brzy, když ještě jako student konzervatoře úspěšně absolvoval konkurz do Smetanova divadla (dnešní Státní opery). Tam byl zaměstnaný ve skupině lesních rohů v letech 1981–1984. Roku 1984 se stal členem Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, kde byl zaměstnán až do roku 2000, kdy se stal členem skupiny lesních rohů České filharmonie.
Kromě svého pracovního zařazení v České filharmonii se věnuje dlouhodobě pedagogické činnosti v Základní umělecké škole Lounských v Praze a výuce hry na lovecké rohy. S tím souvisí jeho působení v souboru Lovecké trio Praha, který se věnuje interpretaci praktické koncertní i duchovní lovecké hudby. Od roku 2005 působí jako ředitel Letních a Zimních kurzů trubačů a pořadatel řady dalších výukových kurzů a seminářů.