Jaromír Černík

Jaromír Černík se narodil v Praze roku 1957 v učitelské rodině. Záhy se počal věnovat zpěvu v Kühnově dětském sboru pod vedením Markéty Kühnové a prof. Jiřího Chvály. Původně flétnista, po úraze na něj zbyl kontrabas, na který začal ve třinácti letech u prof. Jana Balcara. Na Pražské konzervatoři studoval ve třídě prof. Františka Pošty, prvního kontrabasisty České filharmonie, a po jejím absolvování v roce 1977 pokračoval ve studiu na Akademii múzických umění pod vedením prof. Zdeňka Bendy, rovněž předního hráče filharmonie. Ten se pro něho stal nejen hudebním vzorem, ale i téměř druhým otcem. Vysokou školu dokončil v roce 1983.

Již během studií byl členem Pražských madrigalistů prof. Miroslava Venhody, komorního souboru České filharmonie, kde působil nejen jako kontrabasista, ale i hráč na zobcovou flétnu a krumhorn. Po úspěšném konkurzu se v roce 1981 stává členem kontrabasové skupiny, ve které působí dodnes.

Věnuje se též komorní hudbě, především ve sdružení Pražský barokní soubor, který vede Vojtěch Jouza, hobojista filharmonie.

Žije v Praze s původní manželkou Hanou, jež je zpěvačkou. Vychoval s ní tři syny, kteří se všichni věnují trochu jiné hudbě.

Jeho koníčky jsou zahrada, lyžování, pivo a muzika.