Jindřich Kolář

Filharmonický komorní orchestr
Virtuosi di Praga

Obrázek jindřich-kolář.jpg

Vystudoval konzervatoř v Plzni a AMU v Praze ve třídě profesora Zdeňka Tylšara a během studií získal několik ocenění na soutěžích v rámci Pražského jara a v Kraslicích. Před příchodem do České filharmonie byl sólohornistou orchestru Národního divadla. S Českou filharmonií spolupracuje již od roku 1985. Jako sólista vystupoval v Japonsku, USA i v Evropě.
Vyučuje na konzervatoři v Plzni, kde je i kapelníkem dechovky 12°Plzeň. Se školní dechovkou získal v roce 2018 titul laureáta na rozhlasové soutěži Concerto Bohemia. Pravidelně též vyučuje na interpretačních kurzech a pořádá interpretační přehlídku Hornové dny.

Natočil CD s Pražákovým kvartetem, na němž se ve světové premiéře objevily skladby pro lesní roh a smyčcový kvartet Jana Václava Sticha-Punta.