Jan Perný

Členem České filharmonie
od
října 2018

Obrázek jan_perný_230426_cf_hrusa_trifonov_koncert_webres_49_-c-_petrahajska.jpg

Po základní škole začal studovat hru na trombon na Pražské konzervatoři ve třídě profesora Josefa Šimka. Během studií se zúčastnil několika interpretačních soutěží. V roce 2012 to byla Soutěž konzervatoří (1. místo), v roce 2013 Mezinárodní soutěž žesťových nástrojů v Brně (1. místo), v roce 2013 Concerto Bohemia se Žesťovým souborem Pražské konzervatoře (1. místo), v roce 2015 opět Soutěž konzervatoří (1. místo, absolutní vítěz), v roce 2015 Mezinárodní soutěž žesťových nástrojů ve Vratislavi (1. místo, absolutní vítěz).

V roce 2015 získal stipendium Yamaha. Zúčastnil se též mistrovských kurzů u Enrique Crespa (Lieksa Brass Week). V letech 2014 – 2016 byl členem Orchestrální akademie České filharmonie. V současné době studuje hru na trombon na JAMU v Brně ve třídě docenta Roberta Kozánka. Od roku 2016 je prvním trombonistou orchestru Státní opery v Praze.