Gonzalo Jiménez Barranco

Členem České filharmonie
od ledna 2021

Obrázek gonzalo-jimenez-barranco.jpg

Rodák z jihošpanělského města Vélez-Málaga se začal na kontrabas učit v osmi letech u Salvadora de Alvy a Jorge Muñoze na Conservatorio Manuel Carra v nedaleké Malaze. V roce 2003 se s rodinou přestěhoval do Lucemburska a v hudebním vzdělání pokračoval u André Kieffera na Konzervatoři města Lucemburk.

V roce 2013 nastoupil na Hochschule Luzern, bakalářské studium zde ukončil v roce 2016 a v roce 2018 získal po studiu u vyhlášeného profesora Božo Paradžika magisterský titul. Jeho vzdělání ovlivnili i další skvělí učitelé a orchestrální hráči, mezi nimi Duncan McTier na Zürcher Hochschule der Künste nebo Janne Saksala, Philipp Stubenrauch a Dorin Marc v rámci mistrovských kurzů.

Dvakrát se zúčastnil lucemburské soutěže Concours Européen pour Jeunes Solistes, odkud si v roce 2005 odvezl zlatou a v roce 2010 stříbrnou medaili. V roce 2017 se objevil na řadě mezinárodních soutěží, mimo jiné na Concorso Bottesini v Itálii, International Musikwettbewerb Markneukirchen v Německu a Mezinárodní kontrabasové soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu na Slovensku, kde získal třetí místo. Oceněn byl i na prestižních mistrovských kurzech Carl Flesch Academy a měl možnost vystoupit jako sólista s Philharmonie Baden-Baden a v komorním programu se Saschko Gawriloffem, Hartmutem Rohde a Wolfgangem Böttcherem.

Ve své hudební kariéře načerpal cenné orchestrální zkušenosti díky stáži v Tonhalle Orchester Zürich (2015–2016) a Curyšské opeře (2019–2021). Mimoto spolupracoval s orchestrem Vídeňské státní opery, Vídeňskou filharmonií, Symfonickým orchestrem Euskadi, Orchestre de la Suisse Romande, Lucemburským filharmonickým orchestrem a orchestrem Festival Strings Lucerne.

Ve volném čase rád sportuje – jezdí na kole, běhá a hraje fotbal, ale také vaří a čte. Věnuje se i náročnému studiu češtiny, jazyka svého nového domova.