Petr Veverka

flétna

Členem České filharmonie
od srpna 2004

K flétně ho přivedla paní Milada Sobotová na litomyšlské Základní umělecké škole Bedřicha Smetany. Poměrně dlouho nebyl rozhodnut, zda se chce flétně věnovat profesionálně. Vystudoval tedy nejprve Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli. V roce 1991 potkal na flétnové soutěži profesora Františka Malotína a ten ho pro flétnu definitivně nadchnul. V roce 1992 začal studovat na Pražské konzervatoři v jeho třídě. Pravidelně se účastnil flétnových kurzů v Jičíně, kde později vyučovala také Clara Nováková. V její třídě se také účastnil Francouzsko - české hudební akademie v Telči. Po čtyřech letech byl přijat na Akademii múzických umění v Praze, kterou zakončil v roce 2001. Zde studoval ve třídě prof. Jiřího Válka. Získal 2. cenu v soutěži Concertino Praga a 1. cenu v soutěži konzervatoří v Kroměříži.

Vletech 1996 až 2004 působil v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu, od září 2004 je členem České filharmonie.

Když nejsem v Rudolfinu: Když nejsem v Rudolfinu, věnuju se rád svým koníčkům, které úzce souvisí s mojí rodinou. Hodně času trávím na kole, v zimě na lyžích. Rád fotografuji, jsem velký fanoušek gopro kamer. Znovu jsem objevil kouzlo vinylových desek. Rád sleduji filmy - především ty se špatným koncem a dobrou hudbou.

Hudba, kterou mám rád: Klasickou hudbu velice rád hraju, ale neposlouchám. Nejblíže je mi Bohuslav Martinů. Ve svém ipodu mám především Prince, Depeche Mode, Faithless, rád si poslechnu Seala. Mám rád “severský” jazz, nejvíce Larse Danielssona a Bugge Wesseltofta. V Praze si jdu pokaždé naživo poslechnout Maceo Parkera.