Eva Krestová

Účinkuje v souborech
Josef Suk Piano Quartet, Puella Trio, Kaprálová Quartet

Obrázek eva-krestová.jpg

Studovala housle na konzervatoři v Brně a v Praze, poté absolvovala Akademii múzických umění v Praze u profesora Jindřicha Pazdery. Už od studií na konzervatoři se s velkým zápalem věnuje komorní hře. Svoje dovednosti v tomto oboru zdokonalovala u členů věhlasných souborů jako například Trio Fontenay (Niklas Schmidt), Fine Arts Quartet (profesor Jerry Horner), Miró Quartet (Joshua Gindele), Quarneri Trio Prague (Ivan Klánský).

Se soubory Josef Suk Piano Quartet a Puella Trio získala mnoho ocenění z mezinárodních soutěží komorní hudby: ACM Premio Trio di Trieste, Itálie (1. cena), Salieri–Zinetti Chamber Music Competition, Itálie (1. cena), Maria Yudina Competition, Rusko (2. cena), Charles Hennen Concours, Holandsko (3. cena), Rovere d´Oro, Itálie (2. cena). Jako violistka Josef Suk Piano Quartet pravidelně koncertuje na významných festivalech a koncertních pódiích doma i v zahraničí, za své úspěchy soubor získal Cenu Českého spolku pro komorní hudbu za rok 2013. V minulosti byla houslistkou smyčcového kvartetu Pavel Haas Quartet, se kterým procestovala celý svět (zahrála si například v Carnegie Hall v New Yorku, ve Wigmore Hall v Londýně, v Herkulessaal v Mnichově nebo v Louvre v Paříži) a získala prestižní ocenění Gramophone Award.

Příležitostně vystupuje i sólově, například s orchestrem Virtuosi Italiani, Pražským komorním orchestrem, Plzeňskou filharmonií, Czech Virtuosi, Moravským komorním orchestrem (který během svých studií na konzervatoři několik let vedla jako koncertní mistr).

Se svými komorními soubory natočila několik CD pro společnosti Supraphon, Arco diva, Limen music a Azzuro music a nahrávala také pro BBC, japonskou televizi NHK a Českou televizi. V letech 2013– 2015 byla první violistkou Pražského komorního orchestru, v sezóně 2020/2021 byla členkou violové skupiny orchestru Národního divadla v Praze. V České filharmonii působí na pozici vedoucí violové sekce. Největším životním úspěchem a radostí jsou pro ni její dvě krásné děti.