Česká filharmonie vyjíždí na letní festivaly

24. 8. 2016

Na přelomu srpna a září vystoupí Česká filharmonie pod vedením šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka na pěti evropských festivalech. Vedle tradičního českého repertoáru filharmonici uvedou i Ligetiho Concert Romanesc či Ullmannovu skladbu Don Quixote tančí Fandango. Sólový part v Mozartově Houslovém koncertu č. 5 A dur zahraje americká houslistka Hilary Hahn.

„Česká filharmonie vystupuje na významných evropských festivalech pravidelně. Tyto přehlídky nejlepších orchestrů jsou pro prestiž našeho orchestru nesmírně důležité, a jsme proto rádi, že nás na ně jejich organizátoři zvou,“ říká generální manažer České filharmonie Robert Hanč.

Po červencovém vystoupení v Bad Kissingenu se Česká filharmonie opět vrací do Německa, aby v pátek 26. srpna vystoupila na Rheingau Musik Festival ve Wiesbadenu. O čtrnáct dní později první český orchestr zahájí Beethovenfest Bonn. Koncert bude přenášet Westdeutscher Rundfunk. A do Německa se filharmonici s Jiřím Bělohlávkem letos vrátí ještě jednou. Na přelomu listopadu a prosince absolvují zájezd do Kolína nad Rýnem, Mnichova, Hamburku, Düsseldorfu a Hannoveru.

Mezi Wiesbadenem a Bonnem Česká filharmonie zahraje po dvou letech na festivalech v rakouském Grafeneggu (28. 8.) a v italském Meranu (29. 8.). Ve čtvrtek 8. září vystoupí ve švýcarském Locarně na festivalu Le Settimane musicali di Ascona.

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

Luděk Březina
PR manager
Česká filharmonie
+420 736 605 620
ludek.brezina(zavinac)ceskafilharmonie.cz

Tak copak vás zajímá?
Zavřít

Rozehrajte s námi další koncert

Podpořte nás
Zavřít
Tak copak vás zajímá?