Fotografie ilustrujicí stránku

Rudolfínek

Hudební workshopy pro děti ve věku 3–6 (7) let s lektory Veronikou Lucassen, Petrou Solarovou-Prylovou, Janem Kyjovským a s hudebníky České filharmonie: s harfistkou Janou Bouškovou, houslistkou Jitkou Kokšovou, hobojistou Vladislavem Borovkou, hráčem na bicí nástroje Pavlem Polívkou a se Sdružením hlubokých žesťů České filharmonie.

Fotografie ilustrujicí stránku
3–6 (7) let
Workshop
Délka programu 45–50 min
Malé (nejen) hudební řádění

Malé (nejen) hudební řádění

Jaké to je hrát (si) v Rudolfinu? Ne na schovávanou, ale třeba na orchestr? Jak to vypadá v prezidentském salonku? A jaká je ozvěna na balkónu? Pojďte si s námi malounko zařádit.

Více
Pelíšek plný bicích

Pelíšek plný bicích

Staňte se kouzelnickými učedníky v bicím království Pavla Polívky. Každý se tam cítí jako v pelíšku, i když tam zrovna duní hromy, prší a kolem běhají splašení koně.

Více
Hravá harfa

Hravá harfa

Kolik váží a měří harfa? A kolik má strun? Jestlipak víte, že tento královský nástroj umí vytvořit spoustu kouzelných zvuků? Naše harfistka Jana Boušková vás o tom přesvědčí.

Více
Bystrý lišák Leoš

Bystrý lišák Leoš

Proměňte se v bystrá liščata a rozběhněte se s námi k Táboru. Po cestě potkáme zpívající zvířátka a navštívíme Leoše Janáčka.

Více
Hou, hou, housle jdou

Hou, hou, housle jdou

Kolik strun mají housle? Čím se na ně hraje? A kolik zvířátek na nich dokážete najít? To všechno velmi snadno zjistíme, zvlášť když je u toho houslistka Jitka Kokšová.

Více
Ouška (h)oboje

Ouška (h)oboje

Víte, který nástroj musejí housle, basy, klarinety a všechny další v orchestru poslouchat, než začne koncert? Ano, je to hoboj… A víte, jak se jmenoval jeho pradědeček?

Více
Malý orffestr

Malý Orffestr

Přijďte si za námi vyzkoušet něco z bohatého arzenálu Orffových nástrojů. Staňte se na 45 minut členy MALÉHO ORFFESTRU v České filharmonii.

Více
Zvířátka a loupežníci v plechu

Zvířátka a loupežníci v plechu

Věděli jste, že některé nástroje jsou ze dřeva a jiné z plechu? A že těm plechovým se říká žesťové? Co se stane, když hráči na tyto nástroje vypadnou přední zoubky?

Více

Praktické informace

  • Délka programů: 45–50 minut.
  • Program je určený pro žáky mateřských a základních škol ve věku 3–6 (7) let, případně po domluvě i pro jednotlivce v doprovodu rodičů.
  • Kapacita jednoho workshopu je maximálně 25 dětí, programu Hou, hou, housle a Malý Orffestr pouze 20 dětí; workshop Zvířátka a loupežníci v plechu je až pro 50 dětí.
  • Cena vstupenky 120 Kč. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz 
  • Některé programy cyklu Rudolfínek nabízíme také v angličtině.
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.

Kontakt