Fotografie ilustrujicí stránku

Orchestr na kusy aneb Co slyší pražské zdi

Koncerty pro žáky 1.–4. tříd ZŠ

Napínavá cesta strojem času, na které prozkoumáme, jaká hudba zněla pražskými ulicemi a jakou hudbu si lidé pískali do kroku. Takže připravit, pozor… a startujeme stroj! Musíme být ovšem opatrní, jinak se propadneme až k dinosaurům! Výborná příležitost, jak postupně poznat jednotlivé nástroje symfonického orchestru a spolu s nimi i hráče České filharmonie a jejich hosty. Všemi koncerty provází Klára Boudalová.

Fotografie ilustrujicí stránku
7–10 let
Koncert
Délka programu 60 min bez přestávky

Vzhůru do budoucnosti!

Prague Cello Quartet

Dvořákova síň 1. 11. 2019 10.00

Jaká hudba zní, když filmoví superhrdinové přeskakují pražské střechy? A jak jde dohromady hudba a moderní technologie? Koncert plný chytrých telefonů, tabletů, filmů, animací a hlavně toho, co sebemodernější technologie nikdy nenahradí – skvělé živé hudby.

Více

Smím prosit?

Czech Philharmonic Jazz Band

Dvořákova síň 13. 12. 2019 9.00 a 11.00

Jazz, swing, plesy, tanec… a rozverný koncert, na kterém se dozvíte, proč se do hudby může tleskat a proč se pozounista neudusí, i když si nasadí dusítko. A navrch vás čeká vaše vlastní vánoční písničková hitparáda jako ze starého rádia! Vydáme se totiž do předvánoční Prahy na počátku 20. století.

Více

Jak se dělá hit?

Camerata 2018

Dvořákova síň 17. 1. 2020 10.00

Na ulici, přímo před Rudolfinem, které tehdy ještě nestálo, si někdo píská. A píská si slavnou melodii od Wolfganga Amadea Mozarta. Jak je to možné? A kdo to vůbec je? Přijďte s námi téhle záhadě na kloub na koncertě plném paruk, krásných šatů a Mozartovy hudby. text dle katalogu „Na ulici… hudby.“

Více
Alchymistická dílna

Alchymistická dílna

Klezharmonic Band

Dvořákova síň 3. 4. 2020 10.00

Už jste slyšeli o Golemovi? Nejstarší a nejnapínavější legendy pražského židovského města prozkoumáme, jak jinak než s židovskou hudbou. Budeme zpívat, tančit a vyprávět si prastaré příběhy nejen o obrovi uplácaném z hlíny.

Více
K prameni hudby

K prameni hudby

Orchestrální akademie České filharmonie

Dvořákova síň 5. 6. 2020 10.00

Pomocí stroje času se tentokrát propadneme hned několikrát a zjistíme, jakou hudbu nejraději poslouchají stěny Rudolfina. Na cestě časem se potkáme hned s několika velkými skladateli, a dokonce s nimi budeme moci odhalit tajemství samotného Ducha hudby.

Více

Praktické informace

  • Délka programu: cca 60 minut (bez přestávky).
  • Pořad je určený pro žáky 1.–4. ročníků ZŠ.
  • Cena vstupenky na jednotlivý koncert je 150 Kč, abonentka 600 Kč (při objednávání vyberte čas koncertu 13. 12. 2019). Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Na každý z koncertů může jeden pedagog objednat vstupenky pro max. 60 žáků.
  • Prosíme, aby pedagog, který vstupenky objednává, své žáky na koncert také doprovázel. Doprovázející pedagog za děti zodpovídá a je třeba, aby byl přítomen v sále po celou dobu konání koncertu.
  • Rezervace vstupenek na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz.
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.

Kontakt