Fotografie ilustrujicí stránku

Hudba do škol

Společný projekt České filharmonie a Nadace AGROFERT chce podpořit výuku hudební výchovy na základních, základních uměleckých a středních školách v ČR.

Fotografie ilustrujicí stránku

„Inspiraci ze setkání pedagogů hudební výchovy vnímám pro sebe jako velmi důležitou. Už jen to, že se každý týden na hudebku děti i já těšíme! A já mám chuť zkoušet nové věci nebo si ověřovat, že ty, které dělám, dělají i druzí a fungují. Myslím, že nejvíc je toto působení vidět na našich dětech, které s chutí muzicírují.”

Tak zní jeden z dosavadních ohlasů na společný projekt České filharmonie a Nadace AGROFERT, který podporuje výuku hudební výchovy v České republice.

V rámci projektu se setkávají učitelé hudební výchovy na základních, základních uměleckých a středních školách a také pedagogové mateřských škol. Setkání umožňují pedagogům diskutovat, sdílet inspirace a společně hledat způsoby, jak provázet děti světem hudby.

 

Ukázkové hodiny a aktivní workshopy přinášejí sami pedagogové a také významné osobnosti české hudební pedagogiky, například Jan Prchal, Lenka Pospíšilová, Rafaela Drgáčová, Jaromír Synek a další. Inspiraci do projektu přináší také hudebníci České filharmonie, jako třeba Pavel Polívka, Ivan Vokáč, Vladislav Borovka, Jana Boušková a další.

Kromě Prahy se pedagogové pod záštitou projektu setkávají i v dalších městech, v regionálních centrech projektu Hudba do škol – zatím v Hořicích, Litoměřicích, Velvarech, Olomouci a Liberci. Jedním z hlavních cílů projektu je totiž poskytovat prostor k propojování lidí, kterým jde o dobrou hudební výchovu, podporovat je v odvaze, přinášet nové nápady a bojovat proti pocitu osamělých bojovníků.

Setkání pedagogů hudební výchovy se v pražském Rudolfinu v sezoně 2019/2020 odehrají:

07. 11. 2019
05. 02. 2020
28. 04. 2020
02. 06. 2020

„Líbí se mi, že se již ustálila určitá skupina lidí, která se o učení hudební výchovy zajímá a se kterou je milé a inspirativní se pravidelně setkávat.“

„Neodjíždím pouze s nápady, ale vždy i se skvělou náladou a chutí u nás zase aspoň o kousek hudební výchovu posunout a vylepšit.“

Jedním z cílů projektu je, aby se hudební výchova více a více stávala respektovaným předmětem, který je vnímán jako důležitá součást estetické i osobnostní kultivace dětí a mladých lidí. Partnerem projektu je Společnost pro hudební výchovu České republiky. Na projektu spolupracuje také JOB – Spolek pro inovace ve vzdělávání.

Kontakty

Pro bližší informace či případné nabídky spolupráce nás prosím kontaktujte na e-mailu:

E-mail: edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz