Fotografie ilustrujicí stránku

Fašánek aneb rozpustilé lidové zvyky po celý rok

Abonentní cyklus dílen pro žáky 1. a 2. tříd ZŠ

Cyklus je zaměřen na hudebně pohybové aktivity tematicky propojené s aktuálním ročním obdobím. Veškeré hry vycházejí z tradičních lidových říkadel, písniček a tanců a z přesvědčení, že lidová poezie je nadčasová, stále aktuální a přitom v sobě nese moudrost našich pradědů a prababiček. Její chytlavé zpracování jistě vtáhne nejmenší školáky i jejich hravé učitele. Na každém setkání nabídnou lektorky Monika Václová a Kateřina Klementová didaktické materiály pro učitele se zpracovanými návaznými aktivitami pro využití ve škole.

Fotografie ilustrujicí stránku
6–8 let
Workshop
Délka programu 90 min s přestávkou

Termíny

A: 24. 9. 2019, 4. 12. 2019, 14. 1. 2020, 23. 3. 2020
B: 10. 10. 2019, 11. 12. 2019, 28. 1. 2020, 24. 3. 2020

Sukova síň, začátek vždy 9.30

Cinkylinky jeřabinky

Poslední snopy svázali, nesou vám věnec obilí! Celé dopoledne prozpíváme a protančíme v rytmu dožínkových písniček a říkadel. A nakonec jej zakončíme společnou cestou dvoranou Rudolfina, při které se ozdobíme klasy a podzimními plody.

Povídala vrána vráně, že si spolu koupí sáně

Adventně laděná dílna připomene příběhy a zvyky spjaté se svátky sv. Mikuláše, Lucie nebo sv. Ondřeje. A „koledu k tomu, pak utečem domu“!

Ene, bene, cukr, kňoura

Reksum, kandr, cinka, bzinka – masopustní citoslovce přímo vybízí ke skokům na schodech vedoucích do Rudolfina! Připravíme masopustní průvod a k velkému překvapení všech zaměstnanců České filharmonie provedeme náš masopustní průvod všemožnými zákoutími Rudolfina. Maškarní masky vítány!

Byla jedna kukla a ta kukla pukla

Jaro už klepe na dveře, je potřeba se zimou pro letošek skoncovat. To se hodí vyrobit Moranu a hodit ji do vody. Nabízí se v Rudolfinu lepší místo než přímo z nábřeží do Vltavy?!

Praktické informace

  • Délka programů: 90 minut s přestávkou.
  • Program je určený pro žáky 1. a 2. tříd ZŠ.
  • Kapacita jednoho workshopu je 40–50 dětí.
  • Cena abonentní vstupenky na celý cyklus je 500 Kč. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz.
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.

Kontakt