Fotografie ilustrujicí stránku

Chcete slyšet jinak?

Nestačí vám v hudební výchově jen zpívat, hrát a hudbě naslouchat? Chcete si se svými (spolu)žáky vytvářet a provádět své vlastní skladby? Chcete přijít na to, jak to dělají hudební skladatelé? Tak právě pro vás jsme připravili tento projekt.

Hudební projekt pro učitele 1. i 2. stupně ZŠ a jejich žáky

Fotografie ilustrujicí stránku
7–10 let
11+
Workshop
Délka programu 120 min

Na úvod se učitelé zúčastní kurzu Slyšet jinak, kde získají důležité zkušenosti pro následující práci ve třídách. Se svými žáky pak budou objevovat nejrůznější zvuky, naslouchat jim a vytvářet je na vlastnoručně vyrobených hudebních nástrojích. Podle svých představ budou zvuky uspořádávat, zaznamenávat prostřednictvím grafických symbolů a vytvářet z nich vlastní originální kompozice. V průběhu celého projektu jim v tom budou pomáhat lektoři a členové České filharmonie. Vytvořené skladby pak zazní v podání svých autorů, ale i profesionálních hudebníků na závěrečném koncertě plném světových premiér.

Projekt se bude konat v březnu až květnu 2018. Ve spolupráci s týmem Slyšet jinak Univerzity Palackého Olomouc.

Termín: březen – květen 2018

Školení učitelů se odehraje v září 2017.

Praktické informace

  • Délka programu: 6 × 120 minut (v průběhu 6 týdnů).
  • Kapacita: maximálně 30 žáků nebo studentů.
  • Cena pro jednoho žáka 500 Kč; pedagogický doprovod zdarma.
  • Rezervace vstupenek pro školy na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.

Kontakt