Koncertní řady


"Milí přátelé České filharmonie, v nadcházející sezoně 2021/2022 se opět sejdeme, budeme s vámi sdílet hudbu a navzájem se inspirovat. Pandemie nás rozdělila na příliš dlouhou dobu. Velmi jsem postrádal vaši bezprostřední blízkost a stejně to cítili i moji drazí kolegové z České filharmonie. Vítejte zpět! Čeká na vás spousta mimořádné hudby! Čekáme na vás my!"


Semjon Byčkov, hudební ředitel a šéfdirigent

Fotografie ilustrujicí stránku
Cyklus šesti večerních koncertů Abonentní řada A

Abonentní řada A • Cyklus šesti večerních koncertů

Řada A provede posluchače hudebními dějinami i žánry, od Beethovenových symfonií přes Dvořáka až po Janáčkovu Lišku Bystroušku. Prostřednictvím těch nejpovolanějších: šéfdirigenta ČF Semjona Byčkova, britské dirigentské legendy Johna Eliota Gardinera, stálého hosta v Rudolfinu Manfreda Honecka a šéfdirigenta BBC Symphony Orchestra Sakari Orama.

Více informací
Cyklus šesti večerních koncertů Abonentní řada B

Abonentní řada B • Cyklus šesti večerních koncertů

V řadě B zazní koncertní provedení opery Ariadna Bohuslava Martinů, ve světové premiéře klavírní koncert Thomase Larchera v podání Kirilla Gersteina, dvě symfonie Antonína Dvořáka, první Mahlerova a vedle toho pestrá směsice dalších orchestrálních skladeb a instrumentálních koncertů. Nebudou chybět Semjon Byčkov, Jakub Hrůša ani Tomáš Netopil.

Více informací
Cyklus čtyř večerních či odpoledních koncertů Abonentní řada C

Abonentní řada C • Cyklus čtyř večerních či odpoledních koncertů

Řadu C zahájí koncert k 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena, druhý koncert představí světovou premiéru díla českého skladatele Miloše Orsona Štědroně pro dva trombóny, třetí pak skladby méně známých autorů Jana Nováka a Ericha Wolfganga Korngolda. Pro čtvrtý koncert nastuduje šéfdirigent Semjon Byčkov Německé requiem Johannese Brahmse.

Více informací
Mimořádné neabonentní koncerty

Mimořádné neabonentní koncerty

V nabídce 125. sezony jsou tradiční mimořádné koncerty – zahajovací nebo trojice silvestrovsko-novoroční – a pak zcela nové. Ty představuje dvojice Koncertů pro svobodu a demokracii a dvojice Mimořádných vánočních koncertů. Závěr sezony obstará již tradičně Open Air koncert na Hradčanském náměstí.

Více informací
Veřejné generální zkoušky Generální zkoušky

Generální zkoušky • Veřejné generální zkoušky

Počet tolik žádaných veřejných generálních zkoušek se ve 125. sezoně zvyšuje na devět. Každou zkoušku uvede krátkým proslovem o programu jeden z filharmoniků a poté následuje hudební produkce, jejíž průběh je zcela v rukou dirigentů. Může se tedy stát, že budou skladbu přerušovat nebo komentovat či zkoušet některé pasáže znovu po jejím odehrání.

Více informací
Cyklus čtyř odpoledních koncertů Adventní koncerty

Adventní koncerty • Cyklus čtyř odpoledních koncertů

Oblíbené adventní koncerty konané v Sukově síni Rudolfina v každou adventní neděli jsou od 125. koncertní sezony pouze čtyři – tedy každý týden zůstává jeden v 15.00 hodin. Nabídka zajímavých programů a účinkujících tím rozhodně neutrpěla, uslyšíte to nejlepší, co nabízejí komorní soubory složené z členů orchestru a jejich hostů.

Více informací
Národní divadlo a Česká filharmonie společně Ladíme spolu

Ladíme spolu • Národní divadlo a Česká filharmonie společně

Již pošesté se Česká filharmonie sladí s Národním divadlem ve společné předplatitelské skupině. První český orchestr nabízí hudbu Šostakovičovu, Mahlerovu a Beethovenovu. Státní opera se ve své první sezoně po generální rekonstrukci dočká nové inscenace Tristana a Isoldy od Richarda Wagnera, na jeviště Zlaté kapličky se vrátí Janáčkova Káťa Kabanová.

Více informací
Tak copak vás zajímá?
Zavřít

Rozehrajte s námi další koncert

Podpořte nás
Zavřít
Tak copak vás zajímá?