Koncertní řady


Jubilejní 125. sezona České filharmonie láká na velká dirigentská jména. Předně na šéfdirigenta orchestru Semjona Byčkova a oba hlavní hostující dirigenty Jakuba Hrůšu a Tomáše Netopila, kteří si vydobyli jméno u nás i v zahraničí. Přijede také legenda světové hudební scény, Sir John Eliot Gardiner. Výroční sezona si pochopitelně žádá mimořádně krásný program. Vyjímá se v něm provedení oper Liška Bystrouška od Leoše Janáčka a Ariadna od Bohuslava Martinů, symfonická hudba Smetanova, Dvořákova a Sukova, završení Beethovenova výročí či světové premiéry skladeb od renomovaných komponistů, které vznikly přímo na objednávku orchestru.

Fotografie ilustrujicí stránku
Cyklus sedmi večerních koncertů Abonentní řada A

Abonentní řada A • Cyklus sedmi večerních koncertů

Cyklus A se nese ve znamení Martinů a Bernsteina, jejichž díla řídí mimo jiné Jakub Hrůša. Zajímavé srovnání nabízejí houslisté Vadim Gluzman, Isabelle Faust a Janine Jansen v koncertech Bernsteina, Berga a Sibelia.

Více informací
Cyklus sedmi večerních koncertů Abonentní řada B

Abonentní řada B • Cyklus sedmi večerních koncertů

Cyklus B nabídne houslisty Christiana Tetzlaffa, Josefa Špačka a Jana Mráčka, violoncellistku Alisu Weilerstein a klavíristy Yuju Wang, Behzoda Abduraimova a Kirilla Gersteina. V jejich podání zazní Beethoven, Brahms, Bruch, Dvořák, Prokofjev a Šostakovič.

Více informací
Cyklus čtyřech odpoledních koncertů Abonentní řada O

Abonentní řada O • Cyklus čtyřech odpoledních koncertů

V prvním odpoledním programu cyklu O se představí britští umělci Tamsin Waley-Cohen a Ben Gernon ve světové premiéře skladby Richarda Blackforda. Druhé odpoledne nás zavede do Asie s taiwanským vítězem Čajkovského soutěže v Moskvě a singapurským vítězem Mahlerovy soutěže v Bamberku.

Více informací
Mimořádné neabonentní koncerty Abonentní řada M

Abonentní řada M • Mimořádné neabonentní koncerty

Sestava mimořádných orchestrálních koncertů 122. sezony dodržuje tradiční skladbu dvou zahajovacích programů a Novoročního koncertu s předcházející Mimořádnou silvestrovskou generální zkouškou.

Více informací
Veřejné generální zkoušky Abonentní řada G

Abonentní řada G • Veřejné generální zkoušky

Také 122. sezona nabízí osm nahlédnutí do filharmonické „kuchyně“ v podobě dopoledních veřejných generálních zkoušek, tedy konečných příprav programu na večerní provedení.

Více informací
Společné abonmá České filharmonie a Národního divadla Abonentní řada LS

Abonentní řada LS • Společné abonmá České filharmonie a Národního divadla

Více informací
Cyklus čtyř večerních koncertů Abonentní řada 4K

Abonentní řada 4K • Cyklus čtyř večerních koncertů

Všem posluchačům, kteří se chtějí o hudbě dozvědět víc, nabízíme tuto novou abonentní řadu. Zahrnuje komentované večerní koncerty, jejichž prostřednictvím se setkáte s nádhernými vokálně instrumentálními díly.

Více informací
Cyklus dopoledních koncertů pro rodiče s dětmi Abonentní řada FP

Abonentní řada FP • Cyklus dopoledních koncertů pro rodiče s dětmi

Více informací
Osm víkendových koncertů Abonentní řada AK

Abonentní řada AK • Osm víkendových koncertů

Adventní neděle se již tradičně stávají příležitostí k návštěvě odpoledních koncertů v Sukově síni. Vánočně a populárněji laděné programy předvedou komorní soubory filharmoniků, přičemž letošní sestava účinkujících je oproti předchozím rokům výrazněji obměněná.

Více informací
Tak copak vás zajímá?
Zavřít
Zavřít
Tak copak vás zajímá?