Koncertní řady

Celkem čtyři abonentní řady České filharmonie nabízejí programy od Mahlerových symfonií či velkých vokálně-instrumentálních děl až po skladby pro komorní orchestr. V řadách A, B a C se setkáte jak se šéfdirigentem Semjonem Byčkovem, tak s dalšími veličinami dirigentského světa – Davidem Robertsonem, Jamesem Gaffiganem, Giovannim Antoninim nebo Pablem Herasem-Casadem. Potkáte řadu světoznámých sólistů, jako jsou Lisa Batiashvili, Leonidas Kavakos, Gautier Capuçon, Rudolf Buchbinder nebo sestry Katia a Marielle Labèque. Výjimečné je velké zastoupení českých i zahraničních novinek – skladeb Henriho Dutilleuxe, Luciana Beria, Stevea Reicha, Petera Eötvöse a Miroslava Srnky. Celou touto i příští sezonou bude znít hudba Ludwiga van Beethovena u příležitosti jeho 250. narozenin. Specifická je řada K – čtyři koncerty variabilního Komorního orchestru České filharmonie, v čele vždy s jedním z koncertních mistrů.

Abonentům předcházející koncertní sezony ČF rezervujeme jejich stávající místa do 31. května 2019. Abonmá zakoupené v sezoně 2018/2019 v prodejních místech sítě colosseumticket je nutné zakoupit opět tamtéž. Takto zakoupené abonmá nelze vyzvednout v pokladně ČF v Rudolfinu.

Katalog koncertní sezony 2019/2020

Abonentní řada A
Abonentní řada A

Abonentní řada A nabízí velmi pestrou směsici koncertů – ve volbě autorů skladeb, v jejich české i zahraniční provenienci, anebo také v uvedení pěti dirigentů a nespočtu sólistů.

Abonentní řada B
Abonentní řada B

Řada B je „vyvažující“. Některé koncerty jdou odvážně naproti hudbě 20. a 21. století, další se zase uchylují k naprosté repertoárové klasice.

Abonentní řada C
Abonentní řada C

Od dirigujícího houslisty přes dva výrazné Američany až po šéfdirigenta. Tak lze charakterizovat dirigentské obsazení řady C.

Abonentní řada K
Abonentní řada K

Řada čtyř koncertů Komorního orchestru České filharmonie měla premiéru v předchozí sezoně. Projekt variabilního ansámblu složeného výhradně z filharmoniků měl úspěch, na který navazujeme ve stejném modelu i tentokrát.

Generální zkoušky
Generální zkoušky

Dopoledních veřejných generálních zkoušek nabízí 124. sezona České filharmonie celkem sedm. Každou zkoušku uvede krátkým mluveným slovem jeden z filharmoniků, poté následuje hudební produkce, jejíž průběh je zcela v rukou dirigenta.

Čtyři kroky do nového světa
Čtyři kroky do nového světa

Všem dospívajícím a dospělým posluchačům, kteří se chtějí víc přiblížit hudbě, nabízíme abonentní řadu komentovaných večerních koncertů ČTYŘI KROKY DO NOVÉHO SVĚTA. Velcí skladatelé tvoří díla, díky kterým můžeme nahlédnout do jejich duše.

Filharmonici na pokračování
Filharmonici na pokračování

Napínavá cesta strojem času, na které prozkoumáme, jaká hudba zněla pražskými ulicemi a jakou hudbu si lidé pískali do kroku. Takže připravit, pozor… a startujeme stroj! Musíme být ovšem opatrní, jinak se propadneme až k dinosaurům!

Mimořádné neabonentní koncerty
Mimořádné neabonentní koncerty

Mezi mimořádné koncerty 124. sezony budou patřit tradičně dva zahajovací koncerty, program uvedený na Silvestra a Nový rok a také jeden výjimečný projekt vyplývající z druhého ročníku skladatelské soutěže České filharmonie.

Adventní koncerty
Adventní koncerty

Každá adventní neděle již tradičně přinese dvojici koncertů konaných v Sukově síni. Těšit se můžete na filharmoniky a jejich komorní soubory, které si pro vás připravily osm originálních programů, jenž vás naladí na předvánoční notu.

Ladíme spolu
Ladíme spolu

Pátá sezona společného abonmá České filharmonie a Národního divadla.

Klub Filharmoniků na pokračování
Klub Filharmoniků na pokračování

Pět setkání, na kterých vezmeme váš rodinný tým na napínavou cestu do hlubin hudby.

Vánoční předplatné
Vánoční předplatné

Během tří pátečních večerů a dvou nedělních odpolední uslyšíte skladby od baroka až po soudobou hudbu. Vedle České filharmonie a jejího Komorního orchestru se Vám představí špičkoví umělci jako americký dirigent David Robertson či violista Antoine Tamestit.