Koncertní řady

Představujeme vám 123. sezonu České filharmonie. V cyklech A a B najdete velké symfonie od Schuberta, Brucknera nebo Mahlera a hvězdné dirigentské hosty, Simona Rattlea, Christopha Eschenbacha a Franze Welsera‑Mösta. Mezi sólisty se objeví například klavíristé Pierre‑Laurent Aimard a Kirill Gerstein, houslisté Joshua Bell a Frank Peter Zimmermann nebo violoncellista Truls Mørk. Orchestrální nabídku rozšiřujeme hned o dva nové cykly. Velmi jste si oblíbili koncerty v sobotu odpoledne, proto jsme k nim přidali ještě čtvrteční a páteční večer a vytvořili nový cyklus C. Úplnou novinkou je cyklus K, v němž si můžete vybrat ze čtyř komorně‑orchestrálních programů od baroka po jedenadvacáté století.

Abonentům předcházející koncertní sezony ČF rezervujeme jejich stávající místa do 31. května 2018. Abonmá zakoupené v sezoně 2017/2018 na prodejních místech colosseum ticket je nutné zakoupit opět na těchto prodejních místech. Takto zakoupené abonmá nelze vyzvednout v pokladně ČF v Rudolfinu

Katalog koncertní sezony 2018/2019

Abonentní řada
Abonentní řada

Cyklus K je splněním našeho společného snu s Jiřím Bělohlávkem: po dvou letech příprav uvádíme v život pravidelné koncerty Komorního orchestru České filharmonie.

Abonentní řada
Abonentní řada

Cyklus A představí řadu originálních skladeb: přelomové dílo 20. století – Sinfonii Luciana Beria, Strážnické slavnosti Viktora Kalabise nebo dva roky starý violoncellový koncert Esy-Pekky Salonena. Vystoupí zde rovněž dirigentské hvězdy Sir Simon Rattle nebo Christoph Eschenbach.

Abonentní řada
Abonentní řada

Možná tradičnější, ale kdo ví. Orchestrální abonentní řada B obsahuje programy se skladbami Čajkovského, Mahlera nebo Strausse. Ale uslyšíme i světovou premiéru Vzkříšení světla a naděje Jiřího Gemrota nebo skladbu soudobého německého autora Detleva Glanerta. V Rudolfinu přivítáme dirigentskou legendu Franze Welsera-Mösta.

Abonentní řada
Abonentní řada

Abonentní cyklus C je v našem programu úplnou novinkou. K oblíbeným sobotním odpoledním koncertům jsme přidali čtvrteční a páteční večer s programy v menším obsazení, jako stvořenými pro akustiku Dvořákovy síně.

Mimořádné koncerty
Mimořádné koncerty

Jubilejní rok republiky přináší do skladby mimořádných koncertů 123. sezony navíc „český“ Koncert ke 100. výročí republiky.

Generální zkoušky
Generální zkoušky

Také 123. sezona nabízí osm nahlédnutí do filharmonické „kuchyně“ v podobě dopoledních veřejných generálních zkoušek, tedy konečných příprav programu na večerní provedení.

Filharmonici na pokračování
Filharmonici na pokračování

Hudba je týmový sport. Stejně jako si fotbalista sám sobě gól nevstřelí, takový osamělý houslista toho také mnoho nesvede. Ale jak vlastně hudebnický „mančaft“ funguje? Kdo za koho a proti komu hraje? A co když je hudebníků tolik jako v celém orchestru?

Čtyři kroky do nového světa
Čtyři kroky do nového světa

Všem dospívajícím a dospělým posluchačům, kteří se chtějí o hudbě dozvědět víc, nabízíme abonentní řadu Čtyři kroky do nového světa.

Adventní koncerty
Adventní koncerty

Adventní neděle se již tradičně stávají příležitostí k návštěvě odpoledních koncertů v Sukově síni. Vánočně a populárněji laděné programy předvedou komorní soubory hráčů České filharmonie.

Ladíme spolu
Ladíme spolu

Již čtyři sezony trvá tradice předplatného, která vznikla ze spolupráce České filharmonie a Národního divadla.

Brendel / Diotima / Srnka
Brendel / Diotima / Srnka

Abonmá v ceně 1200 Kč zahrnuje 4 akce v Sukově síni ve dnech 18. a 19. března 2019. Vstupenky jsou nečíslované. Upozorňujeme, že poslední akce Alfred Brendel / Master Class bude probíhat v angličtině.

Stáhněte si katalog 123. sezony ČF

Kompletní program sezony 2018/2019 najdete nejen na webu, ale také v katalogu. Jeho pdf verzi si můžete stáhnout do svého počítače.