Koncertní řady

Celkem čtyři abonentní řady České filharmonie nabízejí programy od Mahlerových symfonií či velkých vokálně-instrumentálních děl až po skladby pro komorní orchestr. V řadách A, B a C se setkáte jak se šéfdirigentem Semjonem Byčkovem, tak s dalšími veličinami dirigentského světa – Davidem Robertsonem, Jamesem Gaffiganem, Giovannim Antoninim nebo Pablem Herasem-Casadem. Potkáte řadu světoznámých sólistů, jako jsou Lisa Batiashvili, Leonidas Kavakos, Gautier Capuçon, Rudolf Buchbinder nebo sestry Katia a Marielle Labèque. Výjimečné je velké zastoupení českých i zahraničních novinek – skladeb Henriho Dutilleuxe, Luciana Beria, Stevea Reicha, Petera Eötvöse a Miroslava Srnky. Celou touto i příští sezonou bude znít hudba Ludwiga van Beethovena u příležitosti jeho 250. narozenin. Specifická je řada K – čtyři koncerty variabilního Komorního orchestru České filharmonie, v čele vždy s jedním z koncertních mistrů.

Abonentům předcházející koncertní sezony ČF rezervujeme jejich stávající místa do 31. května 2019. Abonmá zakoupené v sezoně 2018/2019 v prodejních místech sítě colosseumticket je nutné zakoupit opět tamtéž. Takto zakoupené abonmá nelze vyzvednout v pokladně ČF v Rudolfinu.

Katalog koncertní sezony 2019/2020

Abonentní řada
Abonentní řada

Abonentní řada A nabízí velmi pestrou směsici koncertů – ve volbě autorů skladeb, v jejich české i zahraniční provenienci, anebo také v uvedení pěti dirigentů a nespočtu sólistů.

Abonentní řada
Abonentní řada

Řada B je „vyvažující“. Některé koncerty jdou odvážně naproti hudbě 20. a 21. století, další se zase uchylují k naprosté repertoárové klasice. Tu v českých zemích představuje především Smetanova Má vlast, kterou bude Semjon Byčkov dirigovat v Praze dokonce poprvé.

Abonentní řada
Abonentní řada

Od dirigujícího houslisty přes dva výrazné Američany až po šéfdirigenta. Tak lze charakterizovat dirigentské obsazení řady C. Rozhodně je na co se těšit.

Abonentní řada
Abonentní řada

Řada čtyř koncertů Komorního orchestru České filharmonie měla premiéru v předchozí sezoně. Projekt variabilního ansámblu složeného výhradně z filharmoniků měl úspěch, na který navazujeme ve stejném modelu i tentokrát.

Generální zkoušky
Generální zkoušky

Dopoledních veřejných generálních zkoušek nabízí 124. sezona České filharmonie celkem sedm. Každou zkoušku uvede krátkým mluveným slovem jeden z filharmoniků, poté následuje hudební produkce, jejíž průběh je zcela v rukou dirigenta.

Čtyři kroky do nového světa
Čtyři kroky do nového světa

Všem dospívajícím a dospělým posluchačům, kteří se chtějí víc přiblížit hudbě, nabízíme abonentní řadu komentovaných večerních koncertů ČTYŘI KROKY DO NOVÉHO SVĚTA. Velcí skladatelé tvoří díla, díky kterým můžeme nahlédnout do jejich duše.

Filharmonici na pokračování
Filharmonici na pokračování

Napínavá cesta strojem času, na které prozkoumáme, jaká hudba zněla pražskými ulicemi a jakou hudbu si lidé pískali do kroku. Takže připravit, pozor… a startujeme stroj! Musíme být ovšem opatrní, jinak se propadneme až k dinosaurům!

Mimořádné neabonentní koncerty
Mimořádné neabonentní koncerty

Mezi mimořádné koncerty 124. sezony budou patřit tradičně dva zahajovací koncerty, program uvedený na Silvestra a Nový rok a také jeden výjimečný projekt vyplývající z druhého ročníku skladatelské soutěže České filharmonie.

Adventní koncerty
Adventní koncerty

Každá adventní neděle již tradičně přinese dvojici koncertů konaných v Sukově síni. Těšit se můžete na filharmoniky a jejich komorní soubory, které si pro vás připravily osm originálních programů, jenž vás naladí na předvánoční notu.

Ladíme spolu
Ladíme spolu

Pátá sezona společného abonmá České filharmonie a Národního divadla přinese novinku, která potěší nejen milovníky slavnostních koncertů. Cyklus čtyř večerů tradičně otevře zahajovací koncert 124. sezony České filharmonie.

Klub Filharmoniků na pokračování
Klub Filharmoniků na pokračování

Pět setkání, na kterých vezmeme váš rodinný tým na napínavou cestu do hlubin hudby. Na první dílně se seznámíte s tím, jak fungují bicí a smyčcové nástroje a některé si sami vyrobíte. Na druhém setkání vás čekají nástroje dechové. Při třetím setkání budeme pod vedením opravdových skladatelů společně komponovat skladbu na vlastnoručně vyrobené nástroje. Čtvrtou dílnu věnujeme kromě společného nácviku naší skladby také výrobě kostýmů a dekorací pro slavnostní koncertní premiéru. Páté setkání bude napínavá „generálka“ a vše vyvrcholí slavnostním uvedením naší vlastní skladby s celým orchestrem na závěrečném koncertě cyklu Filharmonici na pokračování. Jedinečná šance zažít hudbu a koncertní atmosféru v České filharmonii zevnitř, intenzivně a společně!  Vstupenka na cyklus je platná pouze při koupi vstupenek na závěrečný koncert z cyklu Filharmonici na pokračování, tj. K prameni hudby s Orchestrální akademií České filharmonie (7. 6. 2020). Striktní věkové omezení pro děti 6–9 let. Na jednoho dospělého účastníka mohou být maximálně dvě děti. Dospělí jsou aktivními účastníky dílen! V prodeji od 10. 6. 2019.

Stáhněte si katalog 124. sezony ČF

Kompletní program sezony 2019/2020 najdete nejen na webu, ale také v katalogu. Jeho pdf verzi si můžete stáhnout do svého počítače.