Fotografie ilustrujicí stránku

Koncertní řady

Jubilejní 125. sezona České filharmonie láká na velká dirigentská jména. Předně na šéfdirigenta orchestru Semjona Byčkova a oba hlavní hostující dirigenty Jakuba Hrůšu a Tomáše Netopila, kteří si vydobyli jméno u nás i v zahraničí. Přijede také legenda světové hudební scény, Sir John Eliot Gardiner. Výroční sezona si pochopitelně žádá mimořádně krásný program. Vyjímá se v něm provedení oper Liška Bystrouška od Leoše Janáčka a Ariadna od Bohuslava Martinů, symfonická hudba Smetanova, Dvořákova a Sukova, završení Beethovenova výročí či světové premiéry skladeb od renomovaných komponistů, které vznikly přímo na objednávku orchestru.

Stáhněte si katalog sezony 2020/2021

Stáhněte si edukační katalog sezony 2020/2021

Fotografie ilustrujicí stránku
Abonentní řada A
Abonentní řada A

Řada A provede posluchače hudebními dějinami i žánry, od Beethovenových symfonií přes Dvořáka až po Janáčkovu Lišku Bystroušku. Prostřednictvím těch nejpovolanějších: šéfdirigenta ČF Semjona Byčkova, britské dirigentské legendy Johna Eliota Gardinera, stálého hosta v Rudolfinu Manfreda Honecka a šéfdirigenta BBC Symphony Orchestra Sakari Orama.

Více
Abonentní řada B
Abonentní řada B

V řadě B zazní koncertní provedení opery Ariadna Bohuslava Martinů, ve světové premiéře klavírní koncert Thomase Larchera v podání Kirilla Gersteina, dvě symfonie Antonína Dvořáka, první Mahlerova a vedle toho pestrá směsice dalších orchestrálních skladeb a instrumentálních koncertů. Nebudou chybět Semjon Byčkov, Jakub Hrůša ani Tomáš Netopil.

Více
Abonentní řada C
Abonentní řada C

Řadu C zahájí koncert k 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena, druhý koncert představí světovou premiéru díla českého skladatele Miloše Orsona Štědroně pro dva trombóny, třetí pak skladby méně známých autorů Jana Nováka a Ericha Wolfganga Korngolda. Pro čtvrtý koncert nastuduje šéfdirigent Semjon Byčkov Německé requiem Johannese Brahmse.

Více
Mimořádné neabonentní koncerty
Mimořádné neabonentní koncerty

V nabídce 125. sezony jsou tradiční mimořádné koncerty – zahajovací nebo trojice silvestrovsko-novoroční – a pak zcela nové. Ty představuje dvojice Koncertů pro svobodu a demokracii a dvojice Mimořádných vánočních koncertů. Závěr sezony obstará již tradičně Open Air koncert na Hradčanském náměstí.

Více
Generální zkoušky
Generální zkoušky

Počet tolik žádaných veřejných generálních zkoušek se ve 125. sezoně zvyšuje na devět. Každou zkoušku uvede krátkým proslovem o programu jeden z filharmoniků a poté následuje hudební produkce, jejíž průběh je zcela v rukou dirigentů. Může se tedy stát, že budou skladbu přerušovat nebo komentovat či zkoušet některé pasáže znovu po jejím odehrání.

Více
Adventní koncerty
Adventní koncerty

Oblíbené adventní koncerty konané v Sukově síni Rudolfina v každou adventní neděli jsou od 125. koncertní sezony pouze čtyři – tedy každý týden zůstává jeden v 15.00 hodin. Nabídka zajímavých programů a účinkujících tím rozhodně neutrpěla, uslyšíte to nejlepší, co nabízejí komorní soubory složené z členů orchestru a jejich hostů.

Více
Kroky do nového světa
Kroky do nového světa

Hudební formou vynalezenou v polovině 19. století pro vyprávění příběhů a malbu obrazů pomocí instrumentální hudby je symfonická báseň. Její „autor“ Franz Liszt našel následovníky v Rusku, ve Francii i v Čechách. Dílům těchto skladatelů je věnován další ročník řady komentovaných koncertů pro dospívající a dospělé posluchače Kroky do nového světa.

Více
Filharmonici na pokračování
Filharmonici na pokračování

Řada pro děti a rodiče má tentokrát podtitul „Z pohádky do pohádky“. Naplníme Rudolfinum pohádkovými postavami a pohádkovou hudbou. Který nástroj se nejvíc hodí k zahnání rozzuřeného draka a který ke spouštění padacího mostu? A do kterého nástroje by se vešlo nejvíc trpaslíků? Přijďte a hádejte! Všemi koncerty provází autorka Klára Boudalová.

Více
Filharmo-hraní
Filharmo-hraní

Řada hudebně-dramaticko-výtvarných dílen, během kterých se ještě více ponoříme do práce hudebníků, natrénujeme uši, hlasivky i šikovné prsty. Každé setkání se váže k následujícímu koncertu Filharmoniků na pokračování. Moderátory jsou Klára Boudalová, Egli Prifti a někdy i hosté z řad účinkujících.

Více
Ladíme spolu
Ladíme spolu

Již pošesté se Česká filharmonie sladí s Národním divadlem ve společné předplatitelské skupině. První český orchestr nabízí hudbu Šostakovičovu, Mahlerovu a Beethovenovu. Státní opera se ve své první sezoně po generální rekonstrukci dočká nové inscenace Wagnerových Mistrů pěvců, na jeviště Zlaté kapličky se vrátí Janáčkova Káťa Kabanová.

Více
Stáhněte si katalog 125. sezony

Kompletní program sezony 2020/2021 najdete nejen na webu, ale také v katalogu. Stáhněte si jeho PDF verzi.

Stáhněte si edukační katalog 125. sezony

Kompletní program edukačních programů v sezoně 2020/2021 najdete v katalogu. Stáhněte si jeho PDF verzi.