Abonentní řada B • Cyklus šesti večerních koncertů


Světová premiéra Vzkříšení světla a naděje Jiřího Gemrota patří k adventu stejně jako Honeggerova Vánoční kantáta a byla vytvořena na objednávku České filharmonie. Frank Peter Zimmermann se po nahrávce Dvořákova koncertu s Jiřím Bělohlávkem vrací opět k českému autorovi, tentokrát v Prvním houslovém koncertu Bohuslava Martinů. Stravinského Houslový

B1 — Česká filharmonie • Frank Peter Zimmermann


Dvořákova síň

Program

Antonín Dvořák
Te Deum op. 103

Jiří Gemrot
Vzkříšení naděje a světla, kantáta pro smíšený sbor a orchestr (světová premiéra)

Bohuslav Martinů
Koncert pro housle a orchestr č. 1 H 232

Arthur Honegger
Vánoční kantáta pro baryton, dětský a smíšený sbor, varhany a orchestr

Účinkující

Frank Peter Zimmermann
housle

Kateřina Kněžíková
soprán

Svatopluk Sem
baryton

Pražský filharmonický sbor

Lukáš Vasilek
sbormistr

Severáček, liberecký dětský sbor ZUŠ

Silvie Pálková
sbormistryně

Jakub Hrůša
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Česká filharmonie Frank Peter Zimmermann

B2 — Josef Špaček • Česká filharmonie


Dvořákova síň

Program

Detlev Glanert
Weites Land, „Musik mit Brahms“

Igor Stravinskij
Koncert pro housle a orchestr D dur

Petr Iljič Čajkovskij
Symfonie č. 1 g moll op. 13 „Zimní sny“

Účinkující

Josef Špaček
housle

Semjon Byčkov
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Josef Špaček Česká filharmonie

B3 — Kirill Gerstein • Česká filharmonie


Dvořákova síň

Program

Petr Iljič Čajkovskij
Koncert č. 2 G dur pro klavír a orchestr, op. 44
Allegro brillante
Andante non troppo
Allegro con fuoco
40ʼ

PŘESTÁVKA – 20ʼ 

Petr Iljič Čajkovskij
Symfonie č. 2 c moll „Maloruská“, op. 17
Andnate sostenuto – Allegro vivo
Andantino marziale, quasi moderato
Scherzo: Allegro molto vivace
Moderato assai – Allegro vivo
32ʼ

Preludium  – Petr Kadlec

Účinkující

Kirill Gerstein
klavír

Semjon Byčkov
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Kirill Gerstein Česká filharmonie

B4 — Semjon Byčkov • Česká filharmonie


Dvořákova síň

Program

Gustav Mahler
Symfonie č. 9 D dur

Účinkující

Semjon Byčkov
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Semjon Byčkov Česká filharmonie

B5 — Petr Altrichter • Česká filharmonie


Dvořákova síň

Program

Antonín Dvořák
Slovanské tance op. 46

Antonín Dvořák
Rondo pro violoncello a orchestr g moll, op. 94

Leoš Janáček
Lašské tance

Johannes Brahms
Uherské tance

Alexander Porfirjevič Borodin
Polovecké tance z opery Kníže Igor

Účinkující

Vilém Vlček
violoncello

Petr Altrichter
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Petr Altrichter Česká filharmonie

B6 — Franz Welser-Möst • Česká filharmonie


Dvořákova síň

Program

Franz Schubert
Symfonie č. 3 D dur, D 200

PŘESTÁVKA – 20ʼ

Richard Strauss
Sinfonia Domestica, op. 53, TrV 158

Účinkující

Franz Welser-Möst
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Franz Welser-Möst Česká filharmonie

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?