Česká filharmonie
Katia a Marielle Labèque

Česká filharmonie

Celý program by mohl nést titul „Double“. Uslyšíte v něm totiž jedinečnou kolekci tří rozdílných děl, jejichž společným tématem jsou hudební dvojice v různých podobách a způsobech zpracování. Zatímco Dvojkoncert pro dva smyčcové orchestry, klavír a tympány z roky 1938 psal Martinů v tíživé době blížící se Mnichovské dohody, Koncert pro dva klavíry je naopak jásavý a brilantní. Stín přicházející války v něm vystřídá radost z úspěchu v Americe a touha vytvořit virtuózní a zářivý koncert, v němž klavíry nejsou součástí orchestru, ale výraznými sólovými hlasy.

Vzhledem k délce skladeb a rozsahu přestaveb pódia jsme zvolili pro tento večer rozdělení na tři části se dvěma přestávkami. Kromě hudební tematiky spojuje program i osobní vazba Semjona Byčkova ke všem skladbám: Dvojkoncert byl prvním českým dílem, které nastudoval jako nový šéfdirigent České filharmonie. Koncert pro dva klavíry často uvádí se svojí manželkou Marielle Labèque a její sestrou Katiou a Druhou symfonii Henriho Dutilleuxe konzultoval přímo s autorem a nahrál ji na CD.

Double v názvu Dutilleuxovy symfonie označuje postavení skupiny dvanácti hudebníků proti celému orchestru, což umožňuje skladateli nespočet kombinací v dialogu či kontrastu a využití polyrytmiky i polytonality.

Koncert z řady B
Délka koncertu 2 hod
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
st 22. 1. 2020 / 19.30
Objednat online
čt 23. 1. 2020 / 19.30
Objednat online
24. 1. 2020 / 19.30
Objednat online

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.