Čtyři kroky do nového světa
Beethovenovo a Kabeláčovo Mystérium času

Beethoven byl zakotvený ve své době, ale psal nadčasová díla. Jedním z nich je předehra Egmont, která pojednává o svobodě a odvaze riskovat tváří v tvář moci. Lamoraal, hrabě van Egmont, žil v 16. století a stal se symbolem holandského boje za nezávislost proti španělské nadvládě a inkvizici. Beethovenův Egmont se v roce 1956 stal neoficiální hymnou maďarského povstání proti sovětské nadvládě. – „Miloslav Kabeláč byl vedle Bohuslava Martinů a Karla Husy nejvýznamnější český moderní skladatel. Za války se odmítl rozvést se svou židovskou ženou, musel odejít z rozhlasu a zbytek války strávil schovaný, aby nemusel do koncentráku. Po válce se vrátil do rozhlasu, nevstoupil do strany, byl hudební režisér a komponoval. Jeho skladba Mystérium času je dokonale protirežimní – komunisté totiž měli pocit, že čas ovládli. A Kabeláč dává najevo, že existuje ještě nějaký kosmický čas, kterému je jedno, jestli je tu nějaký upachtěný režim.“ (Skladatel Milan Slavický, 2004)

Koncert z řady 4K
Délka programu 2 hod
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
út 26. 11. 2019 / 19.30

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Ceny vstupenek na jednotlivé večerní koncerty od 230 do 550 Kč, ceny abonentních vstupenek od 500 do 1200 Kč. Pro děti do 15 let a ZTP, ZTP/P platí 50% sleva na abonmá. Pro děti do 15 let, studenty do 26 let a seniory (65 let a více) platí 50% sleva na jednotlivé vstupenky.

Prodej vstupenek v pokladně České filharmonie v Rudolfinu, on-line na ceskafilharmonie.cz. Rezervace on-line nebo přes zákaznický servis ČF.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9 do 18 hod.. (V červenci a srpnu do 15.00 hod.)