Taraf de Caliu, Ivan Herák and band

Česká filharmonie

Jako součást hudební oslavy Mezinárodního dne Romů nabízíme v jeho předvečer mimořádný koncert, na kterém vystoupí Taraf de Caliu z Rumunska a kapela Ivan Herák and band z České republiky. Oba soubory se objeví také na večerních koncertech 7. a 8. 4. 2019 ve Dvořákově síni Rudolfina, každý se zhruba desetiminutovým hudebním vstupem. Ale toto je pro posluchače jedinečná příležitost zažít oba soubory v delším hudebním programu.

Soubor Taraf de Caliu navazuje na tradici legendární rumunské romské kapely Taraf de Haidouks, která svého času koncertovala v Tokiu, Paříži, Singapuru, New Yorku, Londýně či Los Angeles. Hudebníky z městečka Clejani, kteří hrají tradiční hudbu z jižního Rumunska řadící je k nejslavnějším romským kapelám na světě, dnes vede zakládající člen Taraf de Haidouks – houslista Caliu.

Vynikající, původem slovenský houslista Ivan Herák, je pověstný nádhernými sóly i improvizačními schopnostmi. „Charismatický projev, přednes jemných tónů v kontrastu s divokými rytmy z něj činí jedinečného umělce.“ Spolu se svým bandem hraje virtuózní skladby i teskné balady převážně z maďarské, rumunské a slovenské romské lidové tvorby s prvky klasicko-romantické hudby.

Jednotné vstupné: 250 Kč

Mimořádné koncerty
Délka koncertu 1 hod 30 min
Rudolfinum — Sukova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
ne 7. 4. 2019 / 20.30

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.