Fotografie ilustrujicí stránku  Kdo se bojí filharmonie?

Kdo se bojí filharmonie?


Česká filharmonie

Už podesáté se vydáváme se scénáristkou a režisérkou Alicí Nellis do světa hudby. I když název našeho programu je každý rok stejný, obsah se pokaždé mění. Tentokrát budeme společně hledat význam slova svoboda. Budeme hledat svobodu v hudbě, ale i v nás. A zkoumat, co s sebou hudební i osobní svoboda přináší.

Vzdělávací programy
Délka programu 1 hod 20 min
5.–8. ročník ZŠ

Účinkující

Alice Nellis autor a režie
Martha Issová moderace

Česká studentská filharmonie

Ondřej Vrabec dirigent

Fotografie ilustrujicí událost Kdo se bojí filharmonie?

Rudolfinum — Dvořákova síň

10. 5. 2023  středa 09.00
Nelze objednat online
10. 5. 2023  středa 11.00
Nelze objednat online
11. 5. 2023  čtvrtek 09.00
Nelze objednat online
11. 5. 2023  čtvrtek 11.00
Nelze objednat online
Cena 150 Kč

Objednávky vstupenek na programy pro školy sezóny 2022/2023 přijímáme od 1. 6. 2022. Děkujeme.

Oddělení vzdělávacích programů České filharmonie

Tel.: +420 227 059 222

E-mail: edu@ceskafilharmonie.cz

Objednávky vstupenek na programy pro školy sezóny 2022/2023 přijímáme od 1. 6. 2022. Děkujeme.

Oddělení vzdělávacích programů České filharmonie

Tel.: +420 227 059 222

E-mail: edu@ceskafilharmonie.cz

Jeden pedagog může na každý z koncertů objednat vstupenky pro maximálně 60 žáků/studentů.

 

Už podesáté se vydáváme se scénáristkou a režisérkou Alicí Nellis do světa hudby, který má moc ráda. A poselství, které v hudbě nachází, se snaží sdílet s novou generací mladých posluchačů. A to za vydatné pomoci herečky – a moderátorky našich koncertů – Marthy Issové.

I když název našeho programu je každý rok stejný, obsah se pokaždé mění. Věnovali jsme se různým podobám vážné hudby a také trochu tomu, proč se jí – často poněkud nepřípadně – říká hudba vážná. Zkoumali jsme, jak dirigent komunikuje s orchestrem a jak se na koncertním pódiu utváří rovnováha mezi orchestrálními hudebníky a sólisty. Ale poslouchali jsme třeba i, jak zní Smetanova Vltava hraná pozpátku.

Čím dál víc se věnujeme propojení hudby a života: našich příběhů, prožitků a životních cest. Jak může hudba pomáhat překonávat strach a dodávat odvahu? Jaké hudební podoby může mít láska a jaké druhy lásky můžeme slyšet u Mozarta, Bacha nebo Dvořáka?

A jak nám hudba může změnit život? To bylo téma zatím posledního koncertu v listopadu 2021, kde se k České studentské filharmonii s dirigentem Ondřejem Vrabcem přidal klavírista Denis Szalbot a pěvecký sbor Idy Kelarové Čhavorenge.
Čemu se budeme na koncertě věnovat tentokrát? Svobodě… Jak píše Alice Nellis: „Svoboda je pojem, který slýcháme tak často, že už pomalu ztrácí svůj význam. A my bychom tímto koncertem chtěli význam slova svoboda společně hledat – hledat svobodu v hudbě, ale i v nás. A zkoumat, co s sebou hudební i osobní svoboda přináší.“ Pro inspiraci vybrala také jeden citát o svobodě od písničkáře Boba Dylana: „Hrdina je ten, kdo chápe, že být svobodný znamená velkou zodpovědnost.“

Tak copak vás zajímá?
Zavřít

Rozehrajte s námi další koncert

Podpořte nás
Zavřít
Tak copak vás zajímá?