Josef Bohuslav Foerster & současníci • Belfiato Quintet

Jiří Javůrek klarinet
Jan Hudeček fagot
Kateřina Javůrková lesní roh

Fotografie ilustrujicí událost Josef Bohuslav Foerster & současníci • Belfiato Quintet

Rudolfinum — Sukova síň

Informace ke vstupenkám a kontakty

Koncert je v prodeji v pokladně ČF v Rudolfinu a online v síti colosseumticket. Poklady jsou otevřené ve všední dny od 10.00 do 18.00 hodin.

Komorní soubor Belfiato Quintet vznikl v roce 2005 a tvoří ho absolventi hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. Soubor studoval na Pražské konzervatoři u Ondřeje Roskovce (Česká filharmonie, Afflatus Quintet), dále na HAMU ve třídě Štěpána Koutníka a spolupracoval s prof. Gottfriedem Pokorným (Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien).

Členové kvintetu jsou hráči předních orchestrů (Česká filharmonie, Orchestr Národního divadla, PKF - Prague Philharmonia). Získali také ocenění na mezinárodních interpretačních soutěžích, např. na soutěži ARD v Mnichově, Pražském Jaru a Concertinu Praga. Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na mezinárodní soutěži dechových kvintet "Henri Tomasi" v Marseille 3. cenu (Francie) společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby.

Soubor vystupuje pravidelně v Čechách a v zahraničí. Představil se například v koncertní sezoně České filharmonie, Českého spolku pro komorní hudbu a komorních cyklech Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK, PKF - Prague Philharmonia a Komorní filharmonie Pardubice. Spolupracoval s Českou televizí a Českým rozhlasem. Na festivalu Pražské Jaro 2014 vystoupil Belfiato Quintet v recitálu s programem skladeb českých autorů. S českým repertoárem se dále představil např. v komorním cyklu Symfonického orchestru polského rozhlasu v Katowicích, na Českém velvyslanectví v Londýně a turné v Japonsku. V poslední době vystoupil např. na významném festivalu Radio France Occitanie Montpellier, v komorní řadě Elbphilharmonie v Hamburku, nebo na festivalu Smetanova Litomyšl.

V roce 2017 vydal soubor Belfiato Quintet svojí debutovou desku u labelu Supraphon: Foerster, Haas, Janáček: Music for Wind Instruments. Album sklidilo velmi kladné kritiky v odborném mezinárodním tisku. Následovalo velmi úspěšné album Antonín Rejcha: Wind Quintets, které vyšlo v roce 2019 opět u labelu Supraphon. Za provedení Rejchových kvintetů na svém albu získalo Belfiato cenu Classic Prague Awards v kategorii "Komorní výkon" za rok 2019.

www.klasikaoctvrte.cz