Fotografie ilustrujicí stránku  Musica ludus aneb Hudba hrou

Musica ludus aneb Hudba hrou


Česká filharmonie

Netradiční hudební workshop jsme připravili i pro seniory. Své místo si v našich dílnách najdou všichni zájemci bez rozdílu věku, schopností a hudebních zkušeností. O radost z nových sociálních kontaktů, prožitek z poslechu hudby, nalezených souvislostí mezi rytmem, tempem, pohybem, nástrojovými barvami i tichem mezi tóny totiž půjde především.

Vzdělávací programy
Délka programu 2 hod 30 min
Od 60 let

Účinkující

Rafaela Drgáčová lektorka
Hana Novotná lektorka
Ondřej Tichý lektor

Fotografie ilustrujicí událost Musica ludus aneb Hudba hrou

Rudolfinum — Sukova síň a další prostory

14. 10. 2021  čtvrtek 13.30
Zrušeno
15. 10. 2021  pátek 10.00
Zrušeno
Cena 150 Kč | Kapacita 40 účastníků

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod.

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod.

Workshop je zrušen.

 

Hudba je od počátku lidské civilizace světem, ve kterém se střetávají obřady i tance, vzývání i naslouchání. S hudbou můžeme být zcela sami ve vlastním pokoji i stotisícovém shromáždění a je tu pro nás od kolébky až ke hrobu. S hudbou si spojujeme velké symfonie i prostou dětskou písničku, nalézáme v ní vítězství i prohry profesionálních umělců, ale i radost ze souhry mnoha amatérských těles. Pro řadu zemí je ta naše vzorem v oblasti systému uceleného, a vysoce demokratického, hudebního vzdělávání na mnoha úrovních, velkou výzvou začíná být v celé Evropě péče o přiblížení světa umění seniorům.

Česká filharmonie nechce ani v této oblasti zahálet, a proto ve snaze zpřístupnit hudbu všem posluchačům přidává k programům pro děti a dospívající z různých sociálních skupin nově i aktivizační dílny pro seniory. Tyto dílny budou záměrně vedeny "nevýkonnostně" a s důrazem na společný prožitek při práci s jednoduchými hudebními nástroji, poslechem a pohybem - své místo si tak v nich mohou najít všichni zájemci bez rozdílu věku, schopností a hudebních zkušeností.

Dílny jsou primárně určeny účastníkům starším 60 let, zamýšleny jsou ale i jako inspirace pro pečovatele, dobrovolníky a sociální pracovníky. Všichni budou pracovat v samostatných tematických celcích pod vedením vynikajících a inspirujících lektorů Rafaely Drgáčové, Hany Novotné a Ondřeje Tichého. O radost z nových sociálních kontaktů, prožitek z poslechu hudby, nalezených souvislostí mezi rytmem, tempem, pohybem, nástrojovými barvami i tichem mezi tóny totiž půjde především.

Tak copak vás zajímá?
Zavřít

Rozehrajte s námi další koncert

Podpořte nás
Zavřít
Tak copak vás zajímá?