Fotografie ilustrujicí událost Múzy mlčí, slyšíš?<br>Hudebně-pohybové dílny

Múzy mlčí, slyšíš?

Hudebně-pohybové dílny

Česká filharmonie

Inter arma silent Musae – Ve válce múzy mlčí, ale když utichnou zbraně, může se válka stát hudební inspirací.Pojmy demokracie a svoboda považujeme za samozřejmé, ale těžko se o nich mluví, aby to nebyla klišé nebo prázdná slova. Vážíme si ještě svobody a míru třeba my ve střední Evropě, kde žijeme už skoro osmdesát let bez válečného konfliktu?

Vzdělávací programy
Délka koncertu 2 hod
Fotografie ilustrujicí událost Múzy mlčí, slyšíš?<br>Hudebně-pohybové dílny
Rudolfinum — Sukova síň
20. 1. 2021  středa — 09.00
22. 1. 2021  pátek — 09.00
19. 5. 2021  středa — 09.00
20. 5. 2021  čtvrtek — 09.00

Rezervace vstupenek pro školy/školky na e-mailu: edu@ceskafilharmonie.cz

Cena 150 Kč | Kapacita 20-30

Inter arma silent Musae – Ve válce múzy mlčí, ale když utichnou zbraně, může se válka stát hudební inspirací.Pojmy demokracie a svoboda považujeme za samozřejmé, ale těžko se o nich mluví, aby to nebyla klišé nebo prázdná slova. Vážíme si ještě svobody a míru třeba my ve střední Evropě, kde žijeme už skoro osmdesát let bez válečného konfliktu? Pojďme se těchto pojmů a hodnot, ke kterým poukazují, dotknout s pomocí hudby Karla Jenkinse.

Touha po svobodě jako hudební inspirace.Hudebně pohybové dílny, založené na aktivním poslechu a práci s vybranou částí mše The Armed Man Karla Jenkinse (1999). Mše nese podtitul A Mass for Peace (Mše za mír) a byla věnována obětem války v Kosovu. Hudbou blízkou mladým lidem přiblížíme téma svobody a demokracie. Co vše musíme ztratit, abychom ztratili domov? A jaké myšlenky zní v hlavě vojákům? Je svoboda právem každé bytosti? Při hledání odpovědí na tyto otázky využijeme svůj hlas, hru na tělo, rytmické i melodické bicí nástroje.Na konci workshopu si společně zahrajeme v Sukově síni Rudolfina.

Lektorky: Eva Filipová, Monika Václová a Karolína Řepová