Fotografie ilustrujicí událost Fašánek<br>Byla jedna kukla a ta kukla pukla!

Fašánek

Byla jedna kukla a ta kukla pukla!

Česká filharmonie

Jaro už klepe na dveře, je potřeba se zimou pro letošek skoncovat. To se hodí vyrobit Moranu a hodit ji do vody. K tomu jarní popěvky a skopičiny. Probudíme přírodu a nebude chybět ani společná jarní slavnost – májka, kterou se tentokrát již rozloučíme

Vzdělávací programy
Délka koncertu 1 hod 30 min
Program

Cyklus dílen vychází z tradičních lidových říkadel, písniček a tanců, z odkazu Pavla Jurkoviče a z přesvědčení, že lidová poezie je nadčasová, stále aktuální a přitom v sobě nese moudrost našich prababiček a pradědů. Její působivé zpracování vtáhne nejmenší školačky a školáky i jejich učitele. Společným motivem všech setkání je proutěný věnec, symbol času a věčnosti, který společně při každém setkání ozdobíme.

Interpreti

Každý díl workshopu tematicky propojuje hudebně-pohybové aktivity s aktuálním ročním obdobím. Lektorky Monika Václová a Kateřina Klementová také nabídnou učitelům didaktické materiály se zpracovanými návaznými aktivitami pro využití ve škole.

Fotografie ilustrujicí událost Fašánek<br>Byla jedna kukla a ta kukla pukla!
Rudolfinum — Sukova síň a další prostory Rudolfina
20. 4. 2021  úterý — 09.30
21. 4. 2021  středa — 09.30
27. 4. 2021  úterý — 09.30

Rezervace vstupenek pro školy/školky na e-mailu: edu@ceskafilharmonie.cz

Cena 500 Kč (pouze abonmá) | Kapacita 40-50 dětí

Jaro už klepe na dveře, je potřeba se zimou pro letošek skoncovat. To se hodí vyrobit Moranu a hodit ji do vody. K tomu jarní popěvky a skopičiny. Probudíme přírodu a nebude chybět ani společná jarní slavnost – májka, kterou se tentokrát již rozloučíme. Vždyť jaro, dlouhé dny a teplé počasí zvou k zábavě venku.