Fotografie ilustrujicí událost Rudolfínek<br>Bystrý lišák Leoš

Rudolfínek

Bystrý lišák Leoš

Česká filharmonie

Proměňte se v bystrá liščata a rozběhněte se s námi k Táboru. Po cestě potkáme zpívající zvířátka a navštívíme Leoše Janáčka. Toho skladatele, o kterém kolují zvěsti, že jeho hudba je pro děti složitá – ale vůbec to tak není! Přijďte se o tom přesvědčit. Slibujeme, že se z vás nakonec stanou malí, zpívající si Leošci.

Vzdělávací programy
Délka koncertu 50 min
Program
Interpreti

Veronika Lucassen autorka

Jan Kyjovský lektor

Fotografie ilustrujicí událost Rudolfínek<br>Bystrý lišák Leoš
Rudolfinum — různé prostory
3. 12. 2020  čtvrtek — 09.00
3. 12. 2020  čtvrtek — 10.00
3. 12. 2020  čtvrtek — 11.00
24. 3. 2021  středa — 09.00

Rezervace vstupenek pro školy/školky na e-mailu: edu@ceskafilharmonie.cz

Cena 120 Kč | Kapacita 25 dětí

Proměňte se v bystrá liščata a rozběhněte se s námi k Táboru. Po cestě potkáme zpívající zvířátka a navštívíme Leoše Janáčka. Toho skladatele, o kterém kolují zvěsti, že jeho hudba je pro děti složitá – ale vůbec to tak není! Přijďte se o tom přesvědčit. Slibujeme, že se z vás nakonec stanou malí, zpívající si Leošci.

Cílem workshopu je seznámit se přístupnou a hravou formou s několika úryvky opery Příhody lišky Bystroušky od Leoše Janáčka. Součástí jsou nejen interaktivní hlasová, rytmická a pohybová cvičení navazující na operu, ale i překvapivé setkání se skladatelem, který dětem ukazuje přírodu tak, jak ji vidí svýma očima a hlavně slyší svýma ušima (a to i za pomoci krátkých ukázek z animovaného filmu).