Clarinet Factory
a hosté v Rudolfinu

Česká filharmonie
© Martin Straka

Speciální koncert dechového kvarteta Clarinet Factory a jejich hostů s video projekcí ve Dvořákově síni v rámci dne otevřených dveří České filharmonie a festivalu Open Square.

"Nové album Clarinet Factory je lektvar, který vám napumpuje do žil obrovskou energii a vůli vnímat. Nejsilnější momenty nové desky jsou spojeny s folklorním souborem Grunik z Ostravice, který s nimi zpívá několik písní. Písně Gore i Lúky zelené v jejich živelné, hlasově jedinečné barvě, to byl příval bezbřehé radosti!"  - Milan Bátor, Ostravan.cz, 15. 10. 2017

Ostatní
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
so 28. 4. 2018 / 20.00

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Sleva 50 % pro děti do 15 let, studenty do 26 let, seniory od 65 let.

 

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

„Clarinet Factory dozráli k návratu k přírodním a přirozeným kořenům. Šlo to samo a podvědomě, jen jsme k tomu použili trochu jiné prostředky, než by se dalo čekat.“
- Jindřich Pavliš

Clarinet Factory - tak se jmenuje kvarteto vynikajících klarinetových hráčů z pomezí soudobé i klasické hudby, jazzu, world music, elektroniky. „Směsice komorního jazzu a určitého druhu nové moderní hudby v klasice a k tomu různé vlivy poskládané dohromady způsobem, který je naprosto originální, unikátní a neotřelý. Byli skvělí.“ řekl o nich respektovaný americký publicista a producent Gerald Seligman po jejich vystoupení na Colours of Ostrava. Přidali se k němu tehdy i další přítomní odborníci a po vystoupení na veletrhu WOMEX se kvartet dočkal i silného mezinárodního ohlasu, včetně skvělých recenzí v prestižních magazínech.

Hlavní belgický deník Le Soir po vystoupení Clarinet Factory na festivalu homerecords.be v Lutychu napsal: „…hudba bez hranic, která vás uhrane jako kněžka vúdú a jejíž hypnotický nápoj lásky vás neopustí, dokud si neposlechnete album několikrát po sobě.“ 

Stejně jako na svém posledním albu Meadows představí se Clarinet Factory i na koncertě ve Dvořákově síni s folklorním sborem Grunik z Beskyd a s bubeníkem výjimečné jazzové formace Vertigo Danielem Šoltisem.

„V Rudolfinu budou mít posluchači ojedinělou příležitost vyslechnout si kromě nás i Grunik, skvělý soubor z děvčat, kterým je naprosto cizí jakýkoliv show byznys nebo úvahy o umění. Musí chodit do školy, hrát třeba ještě i volejbal, starat se o své sourozence nebo občas poslechnout rodiče… O to úžasnější je, jak skvěle zpívají a naprosto nezištně pěstují tradici lidového pěveckého projevu, no... spíše uhrančivého jekotu,” usmívá se (klarinetista) Jindra Pavliš. “Je to ryzí nářez, u kterého vám vstanou chlupy na zádech,” dodává.

Koncerty Clarinet Factory jsou vždy do detailu prokomponované a přizpůsobené atmosféře prostoru a času, ve kterém se odehrávají. Proto i v Rudolfinu se o vizuální složku založenou na projekcích a V-jayingu postará Jindřich Trapl.

Fotogalerie