Fotografie ilustrujicí stránku  Bennewitzovo kvarteto Český spolek pro komorní hudbu

Český spolek pro komorní hudbu

Bennewitzovo kvarteto

Český spolek pro komorní hudbu

Vzhledem k opatřením rakouské vlády musel Hagen Quartett zrušit své vystoupení v České republice. Místo něj vystoupí Bennewitzovo kvarteto. V rámci souborného provedení smyčcových kvartetů Ludwiga van Beethovena zazní Smyčcový kvartet F dur, op. 135.

Koncert z řady II
Český spolek pro komorní hudbu
Program

Joseph Haydn
Smyčcový kvartet G dur, op. 17 č. 5

Leoš Janáček
Smyčcový kvartet č. 2 Listy důvěrné

Ludwig van Beethoven
Smyčcový kvartet F dur, op. 135

Účinkující

Hagen Quartett

Bennewitzovo kvarteto

Jakub Fišer 1. housle
Štěpán Ježek 2. housle
Jiří Pinkas viola
Štěpán Doležal violoncello

Fotografie ilustrujicí událost Bennewitzovo kvarteto Český spolek pro komorní hudbu
Rudolfinum — Dvořákova síň
30. 9. 2020  středa — 19.30
Volná místa
Cena od 100 do 350 Kč

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. (v červenci a srpnu do 15.00 hod.).

Účinkující

Bennewitzovo kvarteto  
Bennewitzovo kvarteto

Brzy po svém vzniku na půdě pražské AMU v roce 1998 se Bennewitzovo kvarteto zařadilo mezi přední komorní soubory na české hudební scéně. Největším přínosem pro umělecký růst souboru byla osobnost Rainera Schmidta (člena proslulého Hagen Quartetu), s nímž kvarteto intenzivně spolupracovalo v Madridu v letech 2002–2004 a posléze Walter Levin (LaSalle Quartet) na Hudební akademii ve švýcarské Basileji.
Bennewitzovo kvarteto zde působilo jako rezidenční soubor a souběžně s vlastním studiem v letech 2004–2006 vedlo kurz komorní hry pro mladá kvarteta. Činnost kvarteta provází řada ocenění v České republice i v zahraničí. V roce 2001 získal soubor 1. cenu v soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze a v roce 2004 bylo kvarteto oceněnou výroční Cenou Českého spolku pro komorní hudbu. Téhož roku obdrželo dvě ceny (Jahresstipendium der Theodor-Rogler-Stiftung a Bärenreiter Urtext Preis) na prestižní soutěži ARD v Mnichově.

V roce 2005 získalo kvarteto zlatou medaili na International Chamber Music Competition v japonské Ósace a v květnu následujícího roku (2006) zvítězil soubor na Concours Européen de Musique de Chambre v Paříži. V roce 2008 se Bennewitzovo kvarteto stalo vítězem prestižní kvartetní soutěže Paolo Borciani v Itálii. Tato cena přinesla souboru turné padesáti koncertů v Evropě, USA a v Japonsku a tím mu definitivně otevřela vstup na mezinárodní koncertní pódia. Během sezony 2010–2011 se soubor představil mimo jiné ve vídeňském Konzerthausu, proslulé londýnské hudební síni Wigmore Hall a v Seoul Art Center v Jižní Koreji. V další sezoně debutovalo kvarteto v sále konzervatoře v Bruselu, představilo se ve frankfurtské Alte Oper a účinkovalo rovněž na Salcburském letním festivalu.

V prosinci 2012 mladí hudebníci vystoupili na abonentním koncertě s Českou filharmonií, když pod taktovkou Jiřího Bělohlávka přednesli v rámci Dnů Bohuslava Martinů skladatelův Koncert pro smyčcové kvarteto a orchestr. Bennewitzovo kvarteto je sponzorováno vídeňským výrobcem strun – společností Thomastik-Infeld.