Alfred Brendel: Masterclass

Česká filharmonie

Mistrovský kurz Alfreda Brendela se dvěma komorními soubory - českým souborem Trio Incendio a britský kvartetem Jubilee String Quartet. Masterclass se koná v anglickém jazyce.

Česká filharmonie
Délka koncertu 3 hod 20 min
Rudolfinum — Sukova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha
ne 26. 4. 2020 / 15.00
Objednat online

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227
E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. (v červenci a srpnu do 15.00 hod.).

Vstupenky jsou nečíslované.

Legendární rakousko-britský klavírista Alfred Brendel (narozen v roce 1931 v Loučné nad Desnou) se vrací do Prahy, aby uvedl svůj dokumentární profil Člověk a masky, přednášel o svém hudebním životě, o interpretaci pozdních děl Beethovena a Schuberta, ale také aby nabídl mistrovské kurzy mladým talentovaným hudebníkům. Akci pořádá Česká filharmonie a Prague Music Performance.

Alfred Brendel patří k nejvýznamnějším interpretům 20. století. Má za sebou obdivuhodnou mezinárodní kariéru, jejímž středobodem byla interpretace středoevropských skladatelů od Johanna Sebastiana Bacha po Arnolda Schönberga. Byl prvním pianistou, který nahrál kompletní klavírní dílo Ludwiga van Beethovena a významnou měrou se zasloužil o to, že Schubertovy klavírní sonáty a Schönbergův Klavírní koncert se staly součástí standardního klavírního repertoáru. V roce 2016 vydala firma Decca komplet všech Brendelových nahrávek čítající neuvěřitelných 114 CD. Kromě hudby je v popředí Brendelova zájmu také literatura. V roce 2015 publikoval knihy esejů, které vyšly v českém překladu jako Hudba, smysl a nesmysl. Vydal také tři svazky německy psané poezie (v českém překladus 2x2=13). Alfred Brendel stále přednáší, recituje svou poezii a vede mistrovské kurzy po celém světě.