Česká filharmonie
Manuel López-Gómez

Česká filharmonie

Po loňském úspěchu Rafaela Payareho přizvala Česká filharmonie do prvního koncertu z cyklu Objevy dalšího nadaného absolventa venezuelského programu El Sistema. Manuel López‑Gómez byl členem houslové sekce Orchestru Simóna Bolívara, studoval také klavír, komorní hudbu a kompozici. V Mozartově Houslovém koncertu G dur vystoupí poprvé s Českou filhar

Koncert z řady O
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.

Po loňském úspěchu Rafaela Payareho přizvala Česká filharmonie do prvního koncertu z cyklu Objevy dalšího nadaného absolventa venezuelského programu El Sistema. Manuel López‑Gómez byl členem houslové sekce Orchestru Simóna Bolívara, studoval také klavír, komorní hudbu a kompozici. S dirigováním začal jako asistent Gustavo Dudamela, záhy však dirigoval své vlastní projekty. V uplynulých dvou sezonách úspěšně debutoval s Národním orchestrem ve Washingtonu, Los Angeles Philharmonic a Orchestre Philharmonique de Radio France. V sezoně 2016/2017 vystoupí poprvé kromě České filharmonie také se San Francisco Symphony, Sydney Symphony a Seoul Philharmonic.

Obsahově se debut Manuela López‑Gómeze liší od ostatních koncertů cyklu Objevy, protože připadl na adventní období. Program koncertu tedy pan dirigent přizpůsobil času, kdy se bude hrát, zařazením Čajkovského Louskáčka a suity z Korsakovovy půvabné opery Noc před Vánocemi. V Mozartově Houslovém koncertu G dur vystoupí poprvé s Českou filharmonií skvělý mladý houslista Jan Mráček, vítěz soutěže Pražského jara, interpretačních kurzů Václava Hudečka a Kreislerovy soutěže ve Vídni. V roce 2011 se stal nejmladším sólistou SOČRu a kromě sólové dráhy je neméně úspěšný jako komorní hráč v Lobkowitzově triu s klavíristou Lukášem Klánským a členem České filharmonie, violoncellistou Ivanem Vokáčem.