Fotografie ilustrujicí stránku  Filharmonici na pokračování Pražský barokní soubor

Filharmonici na pokračování

Pražský barokní soubor

Česká filharmonie

Jedinečná příležitost poznat postupně všemožné nástroje orchestru a spolu s nimi i hráče České filharmonie. A to přímo ve Dvořákově síni Rudolfina. Program doporučujeme pro děti od 5 do 10 let.

Délka programu 1 hod
Pro děti s rodiči
Program

Kdo by rád nebydlel na zámku! Prozkoumejte s námi soukromé komnaty princezen a tajné – samozřejmě hudební – záliby princů. A mimochodem, víte, jaké hudební nástroje byly na královských dvorech nejoblíbenější?

Účinkující

Klára Boudalová
moderátorka

Pražský barokní soubor

Vojtěch Jouza
umělecký vedoucí

 

Fotografie ilustrujicí událost Filharmonici na pokračování Pražský barokní soubor
Rudolfinum — Dvořákova síň

Ceny vstupenek na koncert od 120 do 250 Kč, cena abonmá od 500 do 1000 Kč; pro děti do 15 let platí 50% sleva.

Prodej vstupenek v pokladně České filharmonie v Rudolfinu, on-line na ceskafilharmonie.cz. Rezervace on-line nebo přes zákaznický servis ČF.

Účinkující

Pražský barokní soubor  

Pražský barokní soubor založil hobojista a dirigent Vojtěch Jouza v roce 1982. Zaměřuje se na tvorbu skladatelů pozdního baroka v různých nástrojových obsazeních. Členové souboru hrají sice na moderní nástroje, ale snaží se o stylové provádění barokní hudby na základě dobové interpretační praxe. V souboru působí členové České filharmonie i jiných těles. Soubor pravidelně spolupracuje se zpěváky, s nimiž provádí duchovní a světské kantáty Johanna Sebastiana Bacha a dalších skladatelů.

V roce 1993 natočili členové souboru komplet sonát Jana Dismase Zelenky. S jeho díly účinkoval Pražský barokní soubor na festivalu Starý zákon v umění a v cyklu koncertů Hommage à Zelenka ke 250. výročí úmrtí skladatele. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem (nahrávky děl Jana Dismase Zelenky, Georga Philippa Telemanna a Johanna Graffa) a Českou televizí. Koncertuje v cyklech České filharmonie (Johann Sebastian Bach: Markovy pašije – 2007, Jan Dismas Zelenka: Missa Dei Patris – 2009), koncertního jednatelství FOK (Johann Sebastian Bach: Velikonoční oratorium – 2008, Georg Philipp Telemann: Brockesovy pašije – 2012, Johann Sebastian Bach: Vánoční oratorium a Magnificat – 2013 a 2014) a Českého spolku pro komorní hudbu.

Pražský barokní soubor vystupuje také v zahraničí, např. v Německu. Tradicí se již stala pravidelná předvánoční turné po Japonsku, jejichž osou je adventní koncert v tokijské katedrále.