Fotografie ilustrujicí stránku  Voda Čtyři živly

Čtyři živly • Voda


Česká filharmonie

Hravými hudebními dílnami nás budou provázet nezkrotné a všemocné živly. Oheň, vzduch, voda a země – čtyři setkání a čtyři základní elementy, které spoluvytvářejí život na planetě Zemi. Proč? Protože každý hudebník je trochu alchymista. Tento cyklus lze zakoupit pouze jako abonmá.

Vzdělávací programy
Délka programu 2 hod
1.–4. ročník ZŠ

Program

Každé setkání zahajujeme v Sukově síni Rudolfina, kde vtáhneme děti i učitele hravou formou do tématu celého dopoledne. Na společný program vždy navazují alespoň tři dílny pro menší skupiny žáků plné pěveckých, pohybových, instrumentálních i výtvarných aktivit. Navíc se můžete těšit na již tradiční závěrečnou – a tentokrát rozhodně živelnou – hudební pětiminutovku.

Hudební skladatelé zřejmě často jezdí na dovolenou k moři nebo na ryby. Jak jinak si vysvětlit, že hudební motivy vody najdeme ve skladbách barokních, romantických i úplně moderních? Přijďte s námi prozkoumat největší vodomily mezi hudebními skladateli.

1. a 2. třída: Topit se v hlubinách hudby nebudeme. Naopak přidáme hloubku do naší živelné hymny a čeká nás i největší vodní (podvodní) hudební experiment v dějinách – výroba vodních varhan. A protože lidské tělo obsahuje spoustu vody, vyzkoušíme svůj hlas jako vodní hudební nástroj!

3. a 4. třída: Zkusíme si, zda lze hrát na podomácku vyrobené nástroje a zda se dají pomocí vody naladit. Čeká nás i hudební předpověď počasí (práce s hudebně výrazovými prostředky) a pěvecká dílna. 

Fotografie ilustrujicí událost Čtyři živly Voda

Rudolfinum — Sukova síň

9. 3. 2020  pondělí 09.30
20. 4. 2020  pondělí 09.30
27. 4. 2020  pondělí 09.30
4. 5. 2020  pondělí 09.30

Předprodej vstupenek pro školy a mateřské školy probíhá od 1. června.

Oddělení vzdělávacích programů České filharmonie

Tel.: +420 227 059 222

E-mail: edu@ceskafilharmonie.cz

Předprodej vstupenek pro školy a mateřské školy probíhá od 1. června.

Oddělení vzdělávacích programů České filharmonie

Tel.: +420 227 059 222

E-mail: edu@ceskafilharmonie.cz

Tak copak vás zajímá?
Zavřít

Rozehrajte s námi další koncert

Podpořte nás
Zavřít
Tak copak vás zajímá?